• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt sunku būtų surasti žmogų, nežinantį, kas yra antibiotikai. Dabar tai vieni iš labiausiai paplitusių vaistų, naudojamų kovai su ligas sukeliančiomis bakterijomis. Tačiau Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai pastebėjo, jog dirvoje yra šimtai bakterijų, kurios nuo antibiotikų ne tik nemiršta, bet ir sėkmingai jais maitinasi.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai dabar nusiteikę išsiaiškinti, kokiais būdais šios bakterijos nugali „antibakterines“ antibiotikų medžiagas. Tai žinoti yra labai svarbu, nes ateityje ir ligas sukeliančios bakterijos gali „išsiugdyti“ tokias savybes.

REKLAMA

Kita vertus, atradimas atsakė į ilgą laiką mokslininkams nerimą kėlusį klausimą, kas bus su natūraliomis dirvos bakterijomis, į aplinką patenkant vis daugiau antibiotikų. Tai ne tik tie, kurie išmetami į šiukšlynus, bet patenkantys į aplinką kartu su fekalijomis. Apie tai, jog dalis vaistinių medžiagų yra nesuvirškinama ir patenka į aplinkinį vandenį, jau esame rašę.

Nors dirvožemis antibiotikais „sodrinamas“ jau gana senokai, tačiau natūralios bakterijos dėl to nemiršta – ir visa tai tik dėl to, jog didelis kiekis šių mikroorganizmų antibiotikus naudoja maistui. Kai kurie biologai, sužinoję šio tyrimo rezultatus, išreiškė didelį palengvėjimą ir pasidžiaugė gamtos sugebėjimais savarankiškai kovoti su tokiomis destruktyviomis medžiagomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų