Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norite įkalti vinį, bet neturite plaktuko? Susišaldykite bananą! Norite apsisaugoti nuo prekeivių, bandančių įsiūlyti nereikalingas prekes? Klauskite patarimo KTU studentą, sakoma KTU pranešime.

REKLAMA

Aprašytuosius ir daugybę kitų triukų bei įdomių eksperimentų galima pamatyti jų siūlomoje programoje „KTU – Kaunui“. Pirmasis programos renginys vyko praėjusį šeštadienį Kauno Lampėdžių paplūdimyje. Programoje triukus ir bandymus rodė KTU studentų komanda, kurią sudarė 8 Sustiprintų studijų grupės studentai bei studentų atstovybių nariai. Vėliau visus linksmino ir šokti kvietė KTU folkloro ansamblis „Goštauta“. Programa buvo pristatyta kaip spektaklis, kurio pagrindinė tema – tarp ugnies ir ledo KTU vituvėje. Taikomąją matematiką, telekomunikacijas, mechatroniką, mechanikos inžineriją, medžiagų mokslą ir nanotechnologijas studijuojantys studentai valandai virto tikrais aktoriais, pasakojančiais apie KTU studento gyvenimą, kupiną išradimų ir buities patobulinimų.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslas prasideda nuo žaidimų

Viena iš spektaklio scenarijaus autorių Dalia Bartkevičiūtė teigia, kad vaikų susidomėjimas programa buvo milžiniškas. Jie noriai ėjo daryti bandymus patys, domėjosi, dėl ko vyksta vienas ar kitas reiškinys, žavėjosi mokslo stebuklais. Paplūdimyje programos rengėjai susidūrė su nenumatytomis kliūtimis – trukdė smėlis ir vėjas, neveikė elektra, tačiau išradingi studentai sugalvojo, kaip išsisukti iš padėties.

Medžiagų mokslą ir nanotechnologijas Fundamentaliųjų mokslų fakulteto pirmame kurse studijuojanti Dalia džiaugiasi visuomenės susidomėjimu mokslo eksperimentais. „Kuo daugiau žmonių susižavėsime mokslu, tuo daugiau turėsime bendraminčių. Mes, dabartiniai studentai, svajojame kurti naujoves, todėl mums būtina bendrauti su žmonėmis, sužinoti, ko jiems reikia. Susipažinę su mokslu žmonės geriau supranta ir priima inovacijas“, – pasakoja Dalia. Dar tik pradėjusi studijuoti mergina sako mokslu susidomėjusi ankstyvoje paauglystėje, pamačiusi panašius studentų rodomus bandymus.

REKLAMA
REKLAMA

„Mokslu paremtos visos šiuolaikinės kino, muzikos pasaulio naujovės, vaizdo, garso triukai“, – teigia KTU studentė ir sako tikinti, kad sutiks ne vieną iš šeštadieninio spektaklio stebėtojų universiteto koridoriuose po kelerių metų.

Beveik CSI kriminalistai

Suaugusiuosius sužavėti mokslo magija ne taip lengva, kaip vaikus. Tačiau juos galima „papirkti“ praktiniais patarimais – pavyzdžiui, kaip apsisaugoti nuo apgavyste vandens filtrą bandančio įpiršti prekeivio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų