Indijos Gynybos tyrimų ir taikymų organizacija (DRDO) išmoko sintetinti pačią galingiausią nebranduolinę sprogstamąją medžiagą CL-20. Apie tai pranešė Indijos vyriausybės spaudos biuras.
Skelbiama, kad DRDO laboratorijoje gautas nedidelis kiekis CL-20 medžiagos, kuri buvo pavadinta ICL-20 (Indian CL-20). Ateityje iš šios medžiagos pagaminti sprogmenys pakeis Indijos kariuomenės artilerijos sviediniuose, aviacinėse bombose ir raketose naudojamą oktogeną ir heksogeną, teigiama pranešime.
DRDO atstovų teigimu, didžiausias CL-20 pranašumas – tai, kad ši medžiaga 15 kartų galingesnė už oktogeną, kuris savo ruožtu 4 kartus galingesnis už heksogeną. Manoma, kad pirmieji sprogstamieji užtaisai su ICL-20 bus naudojami indiškiems tankams „Arjun“ skirtuose 120 mm sviediniuose. Neatmetama galimybė, kad Indijos kariuomenė pereis prie ICL-20 sprogmenų per artimiausius 15 – 20 metų.
Didžiausias ICL-20 trūkumas kol kas yra dideli gamybos kaštai, sakoma pranešime. Vieno ICL-20 medžiagos kilogramo susintetinimas kainuoja apie 70 tūkst. rupijų (apie 1 530 JAV dol.) Vieno kilogramo oktogeno gamybos kaina Indijoje siekia 6 000 rupijų, o heksogeno – vos 750. Iki šio laiko DRDO laboratorijoje susintetinta apie 100 kg ICL-20.
Sprogstamoji medžiaga CL-20 buvo išrasta JAV 1987 m. Iki šiol ši medžiaga negaminama pramoniniu būdu ir nenaudojama JAV kariuomenės šaudmenyse dėl didelės gamybos kainos.