D. Britanijoje pradedama vykdyti didžiausia per 150 metų medicininė reforma, pagal kurią visi 150 tūkstančių šalyje praktikuojančių gydytojų kasmet privalės pasitikrinti savo profesinę kompetenciją, skelbia „Times“.
Šeimos gydytojai, ligoninėse dirbantys medikai bei privačia praktika užsiimantys daktarai turės kas 5 metus atnaujinti savo licenciją.
Teigiama, kad kasmetinė gydytojų profesinio tinkamumo tikrinimo sistema padės nustatyti dažnai klaidas darančius bei neteisingus klinikinius sprendimus priimančius medikus. Testus pasitelkę inspektoriai aiškinsis gydytojų vaistų skyrimo įpročius, bendravimo su pacientais ypatumus, tikrins, ar jie taiko naujausius gydymo būdus, ir bandys nustatyti galimas asmeninio pobūdžio problemas, pavyzdžiui, piktnaudžiavimą alkoholiu ar vaistais.
Iki šiol gydytojų profesinės veiklos priežiūrą šalyje vykdo 1858 m. įsteigta Vyriausioji medicinos taryba (General Medical Council), tačiau jos veikla buvo smarkiai kritikuojama dėl daugybės skandalų, susijusių su gydytojų profesine veikla. Ypač šalies visuomenę sukrėtė apie 250 savo pacientų narkotikais nužudžiusio gydytojo H. Shipmano byla.
Reformos, kurios pradinis etapas bus įgyvendintas per 2 artimiausius metus, kritikai tvirtina, kad ji padidins biurokratizmą, sumažins pacientams skiriamą laiką ir privers medikus daugiau dėmesio skirti vadinamajai „gynybinei medicinai“.