Paviršiniai kūno pažeidimai išgyja greičiau naudojant polietileno glikolio (PEG) injekcijas tuoj po sužeidimo.
Andrew`is Koobas ir Richardas Borgensas atliko ne vieną eksperimenta, kurių metu žiurkės būdavo sužeidžiamos sunkiais, laisvai krentančiais daiktais.
Praėjus 2, 4 ir 6 valandom po tokių sužeidimų, žiurkėm atlikdavo poodinę polietileno glikolio (PEG) injekciją – tai medžiaga, labai plačiai naudojama medicinoje kaip savotiškas skiediklis. Po to mokslininkai atidžiai stebėdavo, kaip gyja sužeidimai.
Paaiškėjo, jog po 2 valandų suleidus PEG injekciją, sužeidimai gydavo žymiai sparčiau. Suleidus injekciją po 4 valandų, jos poveikis jau buvo mažesnis, tačiau vis tiek išryškėdavo teigiamas efektas.
Išanalizavę tyrimų duomenis mokslininkai priėjo prie išvados, jog PEG sugeba mechaniškai atstatyti pažeistas ląstelių membranas. Gali būti, jog polimeras „suklijuoja“ atskirus pažeistų ląstelių membranų fragmentus, dėl ko jos lengviau ir greičiau suauga.
Autorių nuomone, tokios injekcijos padėtų žmonėms, patyrusiems galvos srities sužeidimus. Mokslininkai tikisi, jog ateityje tokie preparatai galėtų būti komplektuojami prie pirmosios pagalbos rinkinio automobilyje, o ypač šviesios perspektyvos planuojamos bokso sporte – čia jau senokai mokslininkai ieško novatoriškų būdų kaip greitai ir efektyviai gydyti dažnas galvos traumas.
Tiesa, istorijoje yra ne vien teigiamų pusių. Kai kurie šaltiniai užsimena, jog preparatai su PEG sukelia alergines reakcijas, tad sveiko gyvenimo būdo šalininkai rekomenduoja jų vengti. Tad kol kas neaišku ar nebus papildomų komplikacijų nuo poodinių injekcijų.