JAV mokslininkai iš „Carnegie Institution for Science“ sukūrė naują metodą, kuriuo galima pagerinti dirbtinių deimantų savybes.
Brangakmeniams taip bus pridedama ne tik spindesio, supaprastintas pats deimantų gamybos procesas. Nauji gaminiai jau dabar gali būti pritaikyti gausybėje potencialių sričių, pradedant aukštos kokybės deimantinių skalpelių gamyba ir baigiant elektroniniais komponentais ir net kvantiniais kompiuteriais.
Dirbtinių deimantų defektai paprastai šalinami naudojant aukštą temperatūrą, tačiau šio proceso metu deimantas gali virsti į grafitą – minkštą pilkos spalvos anglies atmainą, kuri naudojama pieštukų šerdims gaminti. Norint išvengti grafitizacijos, anksčiau šalinant defektus paprastai buvo naudojamas didelis slėgis, tačiau toks būdas yra brangus.
Mokslininkai eksperimentams būtiniems sintetiniams deimantams gaminti panaudojo cheminio garų nusodinimo metodą. Tradiciniai metodai pagrįsti giliai Žemės viduje esančių sąlygų – aukšto slėgio ir didelės temperatūros – imitavimu, kadangi būtent ten formuojasi natūralūs deimantai.
Tuo metu nauja technologija leidžia gaminti vienakristalius deimantus žemo slėgio aplinkoje. Brangakmeniai gali būti auginami labai greitai, be to, galima tiksliai kontroliuoti jų sudėtį, o defektų kiekis yra nedidelis.