„Facebook“ įkūrėjas užklijavo savo kompiuterio vaizdo kamerą ir mikrofoną lipnia juosta

Didžiausio pasaulyje socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas savo darbo kompiuteryje užklijavęs vaizdo kamerą ir mikrofoną. Į tai dėmesį atkreipė vienas iš interneto vartotojų. „Trys faktai apie šią nuotrauką: vaizdo kamera užklijuota lipnia juosta, mikrofonas užklijuotas lipnia juosta, pašto programa – Thunderbird“, – teigiama Chriso Olsono pranešime.

31

Dėmesį į tai atkreipė didžiausių pasaulio žiniasklaidos priemonių atstovai. „Gizmodo“ rašo, kad „patyrę programišiai gali slapta perimti kompiuterio jutiklių kontrolę, todėl M. Zuckerbergas kovoja su jais, užklijuodamas bereikšmį lipnios juostos gabalą“.

M. Zuckerbergas savo darbo stalo nuotrauką paviešino džiaugdamasis „Instagram“ sėkme – 2012-ais metais įsigyto už 1 mlrd. dolerių serviso vartotojų skaičius išaugo nuo 22 mln. iki 500 mln. per mėnesį.

„The Guardian“ rašoma, kad Markas Zuckerbergas „gali būti beveik užtikrintas – jį tikrai kas nors medžioja“, o jo „paranoja nėra vien jo paties fantazija“.

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Akimirkos iš Marko Zuckerbergo gyvenimo

Leidinys pripažįsta, kad klijuoti vaizdo kamerą gali pasirodyti kiek paranojiška. Tačiau ne vien M. Zuckerbergas naudojasi tokiomis priemonėmis, norint apsaugoti galimą privatumo pažeidimą.

REKLAMA

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10102910644965951&set=a.612287952871.2204760.4&type=3&theater

Ekspertai: rekomenduoja, bet patys to nedaro

Pavyzdžiui, FTB direktorius Jamesas Comey’us teigia: „Aš klijuoju lipnią juostą ant kameros nes mačiau kaip kažkas gudresnis nei aš klijavo lipnią juostą ant kameros“.

Netgi ekspertai, kurie neklijuoja savo kamerų, turėtų apie tai pagalvoti. Kodėl Mattew Greenas, šifravimo ekspertas iš Johnso Hopkinso univesiteto to nedaro? „Nes aš esu idiotas“, – teigia jis.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas

„Neturiu jokio pasiteisinimo, kodėl nežiūri į tai rimtai… tačiau dienos pabaigoje, aš suvokiu, kad vien žiūrėjimas į mane nuogą jau yra pakankama bausmė“.

„The Guardian“ perspėja, kad net jeigu M. Zuckerbergas turi daugiau priežasčių slėptis nuo galimų programišių išpuolių, paprasti vartotojai irgi neturėtų ranka numoti į galimas grėsmes. JAV pasitaikė ne vienas atvejis, kai per virusu užkrėstą kompiuterį būdavo surenkama daug asmeninių jo savininko duomenų.


Rašyti komentarą...
J
Julius
2016-06-23 10:23:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki, aš irgi truputį paranoikas nes manau kad, kažkas, neaišku kokiais tikslais, gali prisijungti prie mano kompiuterio ir mane stebėti, bei klausytis. Todėl esu uždengęs savo kompiuterio kamerą, taip jaučiuosi saugesnis. Atidengiu tik kai internetu per skaipą šnekuosi su draugais ar giminaičiais. Taip darau jau daugiau nei tris metus ir pasirodo kad, taip elgiuosi ne aš vienas...
Atsakyti
0

A
2016-06-23 17:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano vyras taip pat seniai jau uzsiklijaves
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų