Škotijos mokslininkai nustatė, kad kuo daugiau draugų žmonės turi „Facebook“ tinklalapyje, tuo didesnė tikimybė, kad socialinis tinklapis sukels jiems daugiau streso, praneša portalas „WebProNews“.
Edinburgo Napier universiteto psichologai apklausė 200 studentų apie „Facebook“ tinklalapį ir atrado, kad didžiajai daliai apklaustųjų neigiamas internetinės svetainės poveikis buvo tas, kad jis atsveria jų bendravimą su šeimos nariais ar draugais.
„Gauti rezultatai pateikė keletą paradoksų, – pasakojo daktarė Kathy Charles. – Pavyzdžiui, nors yra didelis spaudimas būti prisiregistravusiam „Facebook“ puslapyje, tačiau vartotojų nuomonės skiriasi dėl tinklalapio teikiamos naudos.“
Psichologų gauti duomenys taip pat atskleidė, kad yra pastebima nedidelė dalis žmonių, kurie patiria tam tikrą su „Facebook“ susietą nerimą ir iš jo gauna menką naudą. 12 proc. apklaustųjų teigė patiriantys tokius jausmus. Kiekvienas iš jų vidutiniškai turėjo po 117 „Facebook“ draugų. Likę 88 proc., teigę nepatiriantys jokių neigiamų jausmų, vidutiniškai turėjo 75 draugus „Facebook“ tinklalapyje.
Tyrimo metu gauti rezultatai taip pat atskleidė, kad 63 proc. apklaustųjų delsia atsakyti į kvietimus draugauti. 32 proc. prisipažino, kad kvietimo draugauti atmetimas sukėlė kaltės ir diskomforto jausmus. 10 proc. apklaustųjų pareiškė, kad jiems nepatinka sulaukti tokių prašymų draugauti.
„Didžioji dalis respondentų teigė, kad geriausias dalykas „Facebook“ tinklalapyje yra tai, kad yra galimybė nuolat palaikyti ryšį, – sakė K. Charles. – Be to, nemaža dalis prisipažino nenorintys pasitraukti iš tinklalapio, nes bijo praleisti svarbią socialinę informaciją ar įžeisti savo draugus.“
Psichologės teigimu, „Facebook“ yra tarsi azartiniai lošimai, suvaržantys žmonių smegenis ir neleidžiantys jiems pasitraukti bijant prarasti ką nors gero ar svarbaus.
Kitos priežastys, sukeliančios stresą „Facebook“ tinklalapyje, yra nenorimų kontaktų pašalinimas iš savo draugų sąrašo ar spaudimas atlikti kažką linksmo.