Kompiuterinio saugumo programinės įrangos kūrėjos „McAfee“ pateikiamoje 2010 m. saugumo grėsmių prognozėje nurodoma, kad elektroniniai nusikaltėliai dar labiau kėsinsis į internetinių socialinių tinklų bei elektroninės bankininkystės vartotojų saugumą.

„McAfee Labs“ saugumo specialistų atlikta 2009 m. saugumo pažeidimų internetinių analizė leidžia prognozuoti, kad šiais metais kibernetinių atakų rizika labiausiai išaugs „Facebook“ socialiniame tinkle, teigiama bendrovės partnerės Lietuvoje „DPA programinė įranga“ pranešime.

Pažymima, kad sparčiai augant šio socialinio tinklo vartotojų skaičiui, smarkiai didės subtilesnių ir sudėtingesnių internetinių atakų rizika. Ekspertai taip pat prognozuoja, kad į elektroninės bankininkystės vartotojus nukreipti „Trojos arklio“ virusai bus programuojami daug gudriau, siekiant pelnyti vartojo pasitikėjimą ir išgauti privačius priėjimo prie bankininkystės duomenis.

Pastebėta, kad per 2009 m. kibernetiniai nusikaltėliai, atakuodami bankines sistemas, dažniausiai siekdavo išgauti informaciją apie bankuose naudojamas apsaugos sistemas. Bendrovės vadovo G. Gricukjo teigimu, šiais metais tokios „analizės“ pagrindu sukurtas programas nusikaltėliai įvairiais metodais (dažniausiai elektroniniu paštu) skleis vartotojų tarpe.

Anot jo, manoma, kad dažniausiai bus pasitelktas „rootkit“ metodas, kai į vartotojo kompiuterį patekusi kenkėjiška programinė įranga, išjungia antivirusinę sistemą. Taip nuslepiamas įsilaužimo faktas, o vartojo sistemoje atliekami tam tikri veiksmai, kuriais gali būti ne tik pasisavinta konfidenciali informacija, bet ir vykdomos kitų vartotojų atakos.


Rašyti komentarą...
A
A
2010-01-21 11:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu shiai nuomonei
Atsakyti
0

R
Roo
2010-01-21 15:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko nebijau, protingai naudokites kompu ir inetu ir nereikes jokiu antivirusiniu.
Atsakyti
0

L
Linas
2010-01-21 16:07:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip gerai, kad parase
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų