• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

D. Britanijos parlamente didele balsų persvara (355 „už“, 129 – „prieš“) buvo priimtas naujasis Žmogaus vaisingumo ir embriologijos įstatymas, suteikiantis mokslininkams galimybes plėsti tyrimus kamieninių ląstelių srityje, praneša „Daily Telegraph“. Pasak jo, D. Britanija prisijungė prie labai nedidelės pasaulio valstybių grupės, kuriose mokslo tikslais leidžiama implantuoti žmogaus ląsteles į gyvūnų embrionus.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš tokį įstatymą balsavę britų parlamentarai tvirtino, kad juo pasinaudojus galės būti kuriami „minotaurai“, pavyzdžiui, pusiau žmonės, pusiau beždžionės, tačiau šalies sveikatos apsaugos ministerija oficialiai paneigė tokias prielaidas. Pasak specialistų, eksperimentuotojai paprastai dirbs su laboratoriniais gyvūnais, daugiausia triušiais.

REKLAMA

Nors mišrūs žmonių ir gyvulių embrionai yra uždrausti mažiausiai 21 šalyje, mokslininkai tikisi, kad eksperimentai su jais padės kurti vaistus nuo labai sunkių ligų, pradedant širdies ir kraujagyslių ligomis, baigiant senatvine silpnaprotyste.

Mokslininkai siekė įteisinti gyvūnų ląstelių naudojimą, nes vykdant eksperimentus susiduriama su žmogaus kiaušialąsčių trūkumu. D. Britanijos Niukastlio universitete jau buvo sukurti keli hibridiniai žmogaus ir gyvūnų embrionai, tačiau mokslininkai delsė plėsti tyrimus, baimindamiesi galimo teisinio persekiojimo. Yra žinoma, kad eksperimentai su hibridiniais embrionais vykdomi JAV ir Kinijoje. Neseniai juos įteisino ir Kanada.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų