Dar viena ataskaita, kuria išplatino kompanija „Symantec“, teigia, kad apie 17 % mobilių „Android“ programėlių yra kenkėjiškos. Iš viso specialistai rado apie 700 000 kenkėjiškų programėlių, iš kurių apie trečdalis savo pagrindiniu tikslu laikė reklamos platinimą.

Tyrėjai nepatikslino, kiek iš bendro programėlių skaičiaus jų buvo rasta oficialioje el. parduotuvėje „Google Play Store“, tačiau specialistai įsitikinę, jog šis skaičius nėra labai didelis. „Symantec“ mano, kad „Google“ stengiasi, jog „Play Store“ būtų kuo mažiau kenkėjiškų programėlių, o rastas bando kuo greičiau pašalinti.

Vis tik trečių šalių el. programėlių parduotuvės taip atsakingai kaip „Google“, nesielgia. Taip pat nėra labai saugu programėles siųstis iš kūrėjų puslapių, per el. paštu gautas nuorodas arba per įvairius „torrent“ tinklalapius.

Programėlėms analizuoti buvo pasitelkta programinė įranga „Norton Mobile Insight“, kuri tyrė daugiau nei 200 el. parduotuvių, kiekvieną dieną parsisiųsdama ir analizuodama daugiau nei 50 000 programėlių ir jų atnaujinimų. Visa tai daryta visus 2014 m.

Specialistų teigimu, didžioji dalis kenkėjiškų programėlių vagia konfidencialią informaciją, tokią kaip telefonų numeriai ir kontaktų sąrašai, kurie vėliau parduodami.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų