Covid-19 smogia ir vyrų reprodukcinei sistemai: mokslininkai dar aiškinasi, ar atsistato

Vyrams koronaviruso infekcija ne tik reiškia bendrą didesnę riziką susirgti sunkia forma, bet ir gali paveikti jų reprodukcinę funkciją. Įtarimus, kad Covid-19 paveikia vyrų spermą, patvirtino Izraelio mokslininkai.

Tyrimo metu viruso dalelės buvo aptiktos 13 proc. Covid-19 sirgusių pacientų vyrų spermoje. Specialistai pastebėjo, kad susirgusiems net ir lengva forma 50 proc. sumažėdavo spermatozoidų kiekis ir judrumas.

Ši neigiama ligos pasekmė gali išsilaikyti ir daugiau nei 30 dienų po diagnozės nustatymo, pažymima didžiausios Izraelio medicinos klinikos „Sheba“ mokslininkų tyrime. 

Vykdydami patologinius tyrimus, kuriuose dalyvavo 12 užsikrėtusiųjų, mokslininkai atskleidė sėklidžių ląstelių, atsakingų už spermos vystymąsi, pokyčius ir hormono testosterono (kuris išprovokuoja jų dalijimąsi ir dauginimąsi) gamybą.

Tyrimo autoriai aiškino, kad koronavirusas sąveikauja su ACE2 receptoriais. Mokslininko Dano Aderka teigimu, būtent todėl virusas geba griauti sėklidžių ląsteles ir sukelti nevaisingumą.

Tuo pačiu D. Aderka pažymėjo, kad kol kas neaišku, ar šis procesas iki gal atsistato pasveikus. Siekiant tai nustatyti, reiks atlikti papildomų tyrimų.

Anksčiau informaciją apie dėl koronaviruso nukenčiančią vyrų spermos kokybę skelbė ir Rusijos vyr. vaikų bei paauglių ginekologė Elena Uvarova. Ji pažymėjo, kad persirgusiems vyrams spermos kokybė sumažėja 38 proc.

 


Rašyti komentarą...
M
Marke
2020-10-18 08:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smogia visur, ir reprodukcijai ir plaučiams ir smegenims, nereali nesąmonė!! Jau perdėtai gazdinate
Atsakyti
0

m
manau
2020-10-18 10:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
,,,smogia,,, ne pats covid virusas ... smogia antivirusiniai vaistai ir vakcinos [ kurios siuo metu gaminamos avralo budu formacijos firmu ,norint issikovot prestiza lenktynese-kaip pirmu sukurusiu vakcina nuo covid viruso] ... todel vakcinu ir vaistu bandymai ant zmoniu ir ,,,smogia,,, per spermas ,plaucius, gimdas ir kiausinius....
Atsakyti
0

z
zosia
2020-10-18 11:43:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
smogia taip,kad nebepastovi ir nebestovi,gal ir nieko,jei persirgai corona,tai nebėr reikalo daugintis,nes palikuonis trenkti gaunas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų