Rusų medikė perspėjo apie Covid-19 žalą vyrams

Koronavirusu persirgę vyrai vėliau gali susidurti su vaisingumo problemomis, pareiškė vyriausioji Rusijos vaikų ir paauglių ginekologė Elena Uvarova. Kiti ekspertai kol kas neskuba su išvadomis ir tikina, kad koronaviruso poveikis vyrų vaisingumui gali būti toks pats laikinas, kaip ir gripo.

Koronavirusas paveikė žmonių gyvenimus (nuotr. SCANPIX)

„Su Covid susijusios vaisingumo problemos, ypač vyrams, kaip tik pasireiškia. Dabar kaip tik rodo, kad štai persirgus Covid, 38 proc. sumažėja spermos kokybė. O pas mus ir taip vyrų ne pati geriausia spermos kokybė“, – pareiškė medikė spaudos konferencijos „Rusija šiandien“ metu. 

Specialistė nepažymėjo, kokiu tyrimu remiantis ji pateikė šią informaciją. JAV urologas Paulas Turekas, komentuodamas Covid-19 poveikį vyrų vaisingumui, aiškino, kad kol kas yra per mažai žinoma apie naujojo koronaviruso poveikį vaisingumui, tačiau yra gana nemažai informacijos bendrai apie virusus, gripą ir jų poveikį vaisingumui.

„Sezoniniai gripai turi poveikį vyrų vaisingumui… Mes manome, kad taip yra dėl temperatūros ligos metu, kuomet perkaista sėklidės“, – sakė jis. 

Eksperto teigimu, šiuo metu yra manoma, kad Covid-19 poveikis vyrų vaisingumui turėtų būti panašus į gripo. Tai yra, jis turėtų būti laikinas ir pasveikus spermos kokybė turėtų atsistatyti.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų