Asmeninė anketa „Facebook“ po mirties: ką reikia žinoti ir kuo pasirūpinti iš anksto

Mirtis yra neatsiejama kiekvieno gyvenimo pabaiga, o įsigalėjus socialiniams tinklams vis dažniau iškyla klausimas, ką daryti su socialinėmis paskyromis, mirus jos naudotojui. Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ siūlo kelis būdus, kaip elgtis tokiu atveju. Tačiau pasirūpinti tuo geriausia iš anksto, kitaip paskyra gali būti tiesiog „įšaldyta“. 

Kaip žmonės miršta feisbuke: ką reikia žinoti ir kuo pasirūpinti iš anksto (nuotr. shutterstock.com)

„Facebook“ taisyklėse yra numatyti keli būdai, kaip atrodys paskyra po jos vartotojo mirties: jis pats gali iš anksto pasirinkti, kad jo paskyra būtų ištrinta arba palikta kaip atsiminimas (taip pat ir administruojama kito asmens). 

„Įamžintos paskyros“ – būdas palikti atminimą apie mirusį žmogų

Įamžintos paskyros, anot feisbuko, yra vieta, kur mirusio žmogaus artimieji ir draugai gali pasidalinti savo prisiminimais. Tokia paskyra išsiskiria šiais dalykais:

– paskyros viršuje matyti žodis „Atminkime“ (angl. „Remembering“).

– priklausomai nuo paskyros privatumo nustatymų, draugai gali dalintis savo žinutėmis mirusiojo paskyroje.

REKLAMA

– išlieka visi mirusio žmogaus įrašai ar nuotraukos (nebent administruojantis asmuo nusprendžia jas pašalinti), tokiais pat privatumo nustatymais, kokie buvo palikti autoriaus.

– tokios įamžintos paskyros nėra rodomos feisbuko reklamose, „siūlomų susidraugauti žmonių“ sąrašuose ar gimtadienių priminimuose.

– niekas negali prisijungti prie įamžintos paskyros ir iš jos vykdyti veiklą.

– įamžintos paskyros, kurios neturi paskirto administruojančio asmens, negali būti niekaip keičiamos.

– jeigu miręs asmuo buvo vienintelis sukurtos grupės administratorius ir jo paskyra yra „įamžinama“, tai tokia grupė yra panaikinama.

Atstovai ir paskyros ištrynimas

Feisbuko taisyklėse yra rašoma, kad „primygtinai rekomenduojama“ pasirinkti atstovą, kuris administruotų jūsų paskyros likimą mirties atveju. 

Toks „Facebook“ vartotojas galėtų administruoti „įamžintos paskyros“ draugų sąrašą,  iškelti į naujienų lentos viršų atsisveikinimo įrašą, keisti profilio ar viršelio nuotraukas. Toks asmuo taip pat galėtų nuspręsti, ar leisti viešinti kitų žmonių pasisakymus atminimo lentoje. 

Vartotojas taip pat pats gali pasirinkti visiškai ištrinti jo paskyrą mirties atveju. Tai reiškia, kad kuomet kažkas „Facebook“ praneša apie jūsų mirtį (artimieji, policija ar pan. – red. past.) – visos jūsų žinutės, fotografijos, komentarai ir kiti pėdsakai feisbuke bus visam laikui ištrinti iš socialinio tinklo. 

Artimiesiems ir draugams, kurie nori sukurti atminimo vietą mirusiam žmogui, siūloma tiesiog sukurti jam dedikuotą grupę.

tv3.lt neseniai rašė, kaip Nyderlandų teismas įpareigojo vieną moterį ištrinti savo anūkų nuotraukas iš feisbuko ir kitų socialinių tinklų, kuomet ji nepakluso savo dukters reikalavimui jas išimti. Teisininkų teigimu, toks sprendimas gali nustebinti daugelį žmonių, kurie neatsakingai viešina informaciją apie kitus asmenis internete. 


Rašyti komentarą...
O
O kam?
2020-07-05 13:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam mirusiam reikalinga paskyra, jei jis mirė?! Baaaikit!
Atsakyti
-4

.
............
2020-07-05 15:30:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereiktu. Nuolat skaudintu mirusiojo asmens artimuosius. Na, o Facebook'as taptu kapinynu
Atsakyti
-2

*
****
2020-07-05 15:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereiktu. Nuolat skaudintu mirusiojo asmens artimuosius. Na, o Facebook'as taptu kapinynu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų