Ūkininkų organizacijos teigiamai vertina naujosios Vyriausybės ketinimus Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) perkelti į Kauną. Opozicijos atstovai įžvelgia viešųjų ryšių akciją ir nemano, kad šiems planams lemta tapti realybe.

Kaune įsikūrusių Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkė Regina Sirusienė-Lamauskienė BNS penktadienį sakė žinanti apie planus ŽŪM perkelti į Kauną ir juos vertinanti teigiamai. „Asmeniškai aš labai tam pritariu“, - sakė ŽŪR vicepirmininkė.

Jos manymu, visų su kaimu susijusių institucijų - ministerijos, ūkininkų organizacijų, specialistus rengiančių mokslo įstaigų - sutelkimas vienoje vietoje palengvintų jų tarpusavio bendravimą. Be to, Kaune ministeriją, R.Sirusienės-Lamauskienės nuomone, ūkininkams pasiekti esą būtų paprasčiau.

ŽŪM perkėlimą į Kauną sveikintų ir čia būstinę turinčios Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jo teigimu, jei ministerijos perkėlimas nepareikalautų papildomų lėšų, jis jam pritartų. Tai esą būtų naudinga tiek finansiniu, tiek praktiniu požiūriu: ūkininkams nebetektų švaistyti pinigų ir laiko kelionėms į Vilnių.

„O Vyriausybę gal į Balbieriškį?“, - naujos valdžios ketinimus pašiepė Seimo Kaimo reikalų komiteto narys socialdemokratas Jonas Jagminas.

Jo manymu, didesnės kvailystės esą negalima buvo sugalvoti. Anot socialdemokrato, neaišku, kiek tai kainuotų, ar ministerijoje dirbantys žmonės sutiktų keltis į Kauną, kokiose patalpose būtų kuriamasi, kaip ministras derintų darbą Kaune su būtinybe dalyvauti Vyriausybės posėdžiuose ir kituose sostinėje vykstančiuose renginiuose?

REKLAMA

J.Jagminas ministerijos perkėlimo į Kauno planus siejo su tuo, jog paskirtasis žemės ūkio ministras - kaunietis.

Jis taip pat priminė nepavykusį Sovietų Sąjungai 1953-aisiais-1964-aisiais vadovavusio Nikitos Chruščiovo mėginimą iškelti Sovietų Lietuvos žemės ūkio ministerija į Dotnuvą. „Šitam projektui nelemta gyvuoti“, - reziumavo J.Jagminas.

Kito opozicijos atstovo Kaimo reikalų komitete, pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąrašą į Seimą išrinkto Jono Ramono nuomone, kalbos apie ŽŪM perkėlimą į Kauna tesančios konservatorių viešųjų ryšių akcija, kuria siekiama nukreipti dėmesį nuo įsisenėjusių kaimo problemų.

Tuo, jog keliant ministerijos perkėlimo į Kauną klausimą mėginama atitraukti dėmesį nuo svarbesnių dalykų, neabejojo ir kitas socialdemokratų atstovas Kaimo reikalų komitete Bronius Pauža.

Jo manymu, toks žingsnis gal ir turėtų teigiamų pasekmių, tačiau jis nesąs pakankamai gerai apskaičiuotas. Be to, B.Pauža taip pat pakartojo J.Jagminio išvardytas galimas kliūtis: žmonių nenorą keltis į kitą miestą, ministrui ir kitiems ministerijos darbuotojams kilsiančius praktinius sunkumus.

Ketininimai ŽŪM pertvarkyti į Kaimo reikalų ministeriją ir ją perkelti į Kauną įrašyti paskirtosios Vyriausybės programoje. Joje teigiama, kad perkėlimas būtų finansuojamas iš lėšų, kurias tikimasi sutaupyti atlikus ministerijos pertvarką.


Rašyti komentarą...
d
dimes
2008-12-06 13:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėjau aš ant tų komunistų... Kiek jie nustekeno Lietuvą būdami patys valdžioje... Nejaugi neatsimenate? Negi pamiršote reportažą apie Vėsaitę ,,Paskutinėje instancijoje"? Gal pamiršote, akd Kirkilas turėjo akcijų, būdamas premjeru ir jų neatsisakė? Gal pamiršote kaip Mykolaitis girtas šlaistėsi po Seimą?
Atsakyti
0

V
Via Dolarosa
2008-12-06 13:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geografiniu požiūriu Kaunas yra labiau Lietuvos centre, dabar, kai Lietuva neteko daugybės etnografinių pietinių žemių. Suvalkijai ir Žemaitijai ministeriją pasiekti bus lengviau, o aukštaičiams ir dzūkams nelabai toliau. Be to, jei dvipolis brandintinas, tai ir krašto apsaugos ministeriją ten perkelčiau, ir dar vieną kitą, kad Kaunas labiau vertėtų... ir netoltų nuo sostinės, žmonės ten gyvena geri, jie verti gyventi kaip ir sostinėje...O kad komuniagos mšaiposi, tai jie iš visko, kas lietuviška kažkada šaipėsi, iš vėliavos ir tikybos, bažnyčias vertė arklidėmis ir sandėliais... Kas jiems lieka. Tokie tie bolševikai...
Atsakyti
0

u
ukininkas
2008-12-06 14:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
taigi su greituoju elektriniu traukiniu per 1val. klerkai gales atvykt i Kauna ir gales dirbt (arba jei nenores - yra ir Kaune specialistu)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų