Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Vasarai bėgant į pabaigą, Lietuvoje švenčiama Žolinė. Įvairiose šalies vietose tautiečiai kviečiami ištrūkti iš namų ir pasinerti į svarbiausią vasaros derliaus ir rugiapjūtės pabaigos šventę. 

Saulės mieste – liaudiška Žolinės vakaronė

Ketvirtadienio pavakarę Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje vyks liaudiška Žolinės vakaronė. Susirinkusiųjų į svarbiausią vasaros derliaus ir rugiapjūtės pabaigos šventę lauks šventinės Žolinės apeigos, gardi, šviežiai iškepta ruginė duona, smagi muzika, dainos, šokiai ir įvairios pramogos.

Vakaronėje dalyvaus ir gerą žemaitišką nuotaiką dalins Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksnioka“.

Jau trečią kartą Žaliūkių malūnininko sodyboje švenčiama Žolinė – gražiausia ir turtingiausia vasaros šventė, simbolizuojanti naujo derliaus gausą.

REKLAMA

Susirinkusieji į šventę galės smagiai ir turiningai praleisti laiką, prisiminti Žolinės tradicijas, pabūti su giminaičiais, draugais, senais ir naujais pažįstamais, aplankyti žolynų turgelį, paragauti kvapnios žolelių arbatos ir šviežios naujojo derliaus ruginės duonos, pasimėgauti žemaitiška muzika, dainomis, šokiais ir įvairiomis pramogomis. Mažeikių r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksnioka“, supažindins su iš kartos į kartą perduodamu autentišku folkloru ir ta kultūros dalimi, kuri atspindi itin glaudų ryšį su gimtąja žeme ir tautos papročiais.

Į Pivašiūnus suplūs tūkstančiai tikinčiųjų

Rugpjūčio 14–22 dienomis Pivašiūnų šventovė vėl pakvies į kasmet vykstančius Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidus. Alytaus rajone Pivašiūnuose amatų centras atidarytas dar trečiadienį. Jame galima susipažinti su amatais, juos išbandyti, įsigyti dirbinių. Atidarymo metu veiks tapybos, keramikos, drožybos, tekstilės darbų parodos, amatų pristatymas, dzūkiško kulinarinio paveldo produktų degustacija.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu ketvirtadienį vyks Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmė (Žolinė), pagrindinė atlaidų diena. Kasmet į Pivašiūnuose aštuonais dienas trunkančius Žolinės atlaidus atvyksta apie 30 tūkst. tikinčiųjų.

Prie malonėmis garsėjančio Švč. Mergelės Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslo bus meldžiamasi už šeimas, ligonius, mokytojus, dvasininkus, vienuolius, vaikus bei jaunimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų