• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje žmogų nužudęs asmuo vidutiniškai už grotų praleidžia 4 metus ir 10 mėnesių – tai trumpiau, nei už nužudymą Baudžiamajame kodekse numatyta mažiausia bausmė, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš dešimtmetį už buvusio banko „Hermis“ darbuotojo nužudymą 15 metų nelaisvės nuteisti šiauliečiai Romanas Osipovas ir Jonas Buta jau ketverius metus mėgaujasi laisve, neatlikę visos paskirtos bausmės.

REKLAMA

Tai ne vienintelis atvejis, kai nuskambėjus griežtam teisėjų verdiktui vėliau žmogžudžiams bausmės ištirpsta už grotų.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalis numato, kad tas, kuris nužudė kitą žmogų, baudžiamas nuo 5 iki 15 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Tačiau Lietuvoje žudikai realiai vidutiniškai kali mažiau, nei kodekse numatyta minimali bausmė.

REKLAMA
REKLAMA

Kalėjimų departamento duomenimis, 1998 m. žmogžudžiai nelaisvėje praleido 4 metus ir 7 mėnesius, 2000 m. – 4 metus ir 11 mėnesių, 2004 m. – 4 metus ir 4 mėnesius, 2005 m. – 5 metus ir kelis mėnesius.

Galima būtų manyti, kad galvažudžiai paleidžiami į laisvę anksčiau laiko dėl to, kad įkalinimo įstaigoje per kelerius metus pasitaiso. Tačiau praktika rodo ką kita, teigia dienraštis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antai 1995 m. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu už nužudymą 12 m. nelaisvės nuteistas šiaulietis Andrejus Lukošinas į laisvę išėjo 2001 m. gruodį, už grotų praleidęs vos pusę skirto laiko – 6 metus. Netrukus jis buvo nuteistas už apiplėšimą Akmenėje. Tada jam skirta 1 metai ir 3 mėnesiai nelaisvės, tačiau nuo realios bausmės nusikaltėlis išsisuko – sugebėjo teisėjus įtikinti, kad gailisi, ir tas pats teismas  bausmės vykdymą atidėjo.

REKLAMA

2006 m. sausį Šiauliuose A. Lukošinas mirtinai sumušė fizinę negalią turintį šiaulietį. Teismas pripažino A. Lukošiną pavojingu recidyvistu ir skyrė 19 metų nelaisvės. Nuteistas žudikas dabar vėl žengė pirmuosius žingsnius siekdamas tirpinti griežtą bausmę – kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą dėl bausmės sušvelninimo.

Panašių pavyzdžių galėtų pateikti ne vienas ilgiau dirbęs teisėsaugininkas, rašo „Respublika“.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų