• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą atslenka sausesni ir vėseni orai, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

REKLAMA

Lietuvoje griaudėjusi perkūnija dar šią savaitę vietomis silpnai padundės, o kitą savaitę jau turėtų nurimti. 

Tuo metu virš Šiaurės Europos įsikūrusi drėgna žemesnio atmosferos slėgio sistema, o piečiau bando įsitvirtinti ramesnis ir sausesnis anticiklonas. Anot sinoptikės, tai vienas, tai kitas artimiausiu metu nulems mūsų orus.

„Vis vėsesnis oras iš šiaurės, šiaurės vakarų braunasi, orai atvės, ypač giedresnėmis naktimis. Palis gausiau [ketvirtadienį], tikėtina dar ir sekmadienį ir pirmadienį kiek daugiau palaistys“, – praneša E. Latvėnaitė.

„Vėliau lietaus turėtų būti labai nedaug – bus vargas laukams ir daržams. O atostogaujantiems teks „gaudyti“ kokią maloniai šiltesnę dienelę…“ – teigia sinoptikė.

REKLAMA
REKLAMA

Orų prognozė savaitei

Ketvirtadienio, birželio 6-osios, rytą lietus dar turėtų palaistyti pietvakarinius rajonus ir Vidurio Lietuvą, vėliau dieną lietaus likučiai keliaus į rytus, vakare jau be lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 4–8 m/s, rytą ir dieną 7–12 m/s. Naktį 9–14, dieną 18–23 laipsnių šilumos, vėsiausia vakariniuose rajonuose.

REKLAMA

Penktadienį, birželio 7 d., trumpai palis, daugiausia rytą ir dieną, dieną pietrytiniuose rajonuose gali silpnai perkūnija padudenti. Vėjas nepastovių krypčių naktį 3–6 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 6–11 laipsnių, šilčiausia rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose ir pajūryje. Dieną 16–20 laipsnių, šilčiausia pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose.

Šeštadienį, birželio 8 d., nedaug, tik kai kur trumpai nulis, daugiausia dieną. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 8–12, dieną 17–22 laipsnių šilumos, šilčiausia pietiniuose rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienio, birželio 9-osios, naktį be ženklesnio lietaus, rūkai nusidrieks, dieną lis,vietomis gausokai, vėl gali perkūnija padudenti.Vėjas naktį nepastovus 3–6 m/s, dieną pietvakarių 6–11 m/s. Naktį 8–13 laipsnių, vėsiausia vakaruose, šiaurės vakaruose, dieną 21–25 laipsniai, vėsiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose 18–20 laipsnių šilumos.

Pirmadienį, birželio 10 d., palis, rytą ir dieną ramiai ir gausokai. Vėjas nepastovus 5–10. Naktį 7–12, dieną 15–19 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį, birželio 11 d., be ženklesnio lietaus. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 7–12 laipsnių, vėsiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, dieną 17–21 laipsnis.

Trečiadienį, birželio 12 d., gali trumpai palyti, daugiausia naktį. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 9–13 laipsnių, dieną 17–21, pajūryje 15–17.

Ketvirtadienį, birželio 13 d., be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s. Naktį 8–13, dieną 16–21 laipsnis šilumos.

REKLAMA

Nusiteikite – aiškėja, kokia bus vasara: klimatologė atskleidė, ko laukti

Meteorologinė vasara šiemet prasidėjo kur kas anksčiau nei kalendorinė – dar nepasibaigus gegužei jau galėjome vaikščioti su šortais. Kokių orų galime tikėtis šį birželį, papasakojo klimatologė dr. Viktorija Mačiulytė.

„Šiuo metu matoma, kad birželio pirma ir antra pusė turėtų būti šiltesnė nei įprastai. Bendrai birželis turėtų būti beveik 1–2 laipsniais šiltesnis negu įprasta mūsų sąlygomis. Su šiek tiek didesniu kritulių kiekiu“, – sako klimatologė.

REKLAMA

Anot V. Mačiulytės, pavasaris tikrai turėjo kuo nustebinti. Vien per gegužę pasikeitė keli metų laikai: mėnesio pradžioje dalyje Lietuvos buvo sniego, o antroje gegužės pusėje kaitino vasariška šiluma. 

„Mėnesio pabaigoje skynėme braškes, trešnes. Tikrai neįprastas pavasario ankstumas“, – komentuoja klimatologė.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiemet meteorologinės vasaros (laikotarpio, kai vidutinė paros oro temperatūra pasiekia ir viršija 15 laipsnių) pradžia visoje Lietuvoje fiksuota gegužės 20 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Mačiulytė primena, kad šių metų pavasaris buvo pats šilčiausias nuo 1961 m. (vidutinė oro temperatūra 9,4 laipsniai). Iki šiol šilčiausias buvo 2014 m. pavasaris.

O šių metų gegužė kartu su 2013 m. yra antra pagal šilumą gegužė nuo 1961 m. Vidutinė mėnesio oro temperatūra Lietuvoje buvo 15,4 laipsnių (teigiama 2,9 laipsnių anomalija). 

Ne visos prognozės gali pasitvirtinti 

Pasak V. Mačiulytės, birželio mėnesį kritulių prognozuojama iki 10–15 proc. daugiau nei įprastai.

REKLAMA

„Bet tai nereiškia, kad nebus vasarinių liūčių, nes tokios prognozės negali numatyti, ar stichinis kritulių kiekis iškris vienoje ar kitoje teritorijoje. Viso mėnesio kritulių norma gali iškristi per parą ar net per kelias valandas“, – pažymi klimatologė.

Taip nutiko prieš porą dienų. Birželio 2 d. Alytuje per keletą valandų iškrito vienos birželio savaitės kritulių kiekis, o Skuode – net dviejų savaičių kritulių kiekio norma. 

REKLAMA

Problema, kad kritulius ne visada galima numatyti. Vasarą dažnai juos atneša ne atmosferos frontai, o daug drėgmės sukaupę konvekciniai debesys.

Įkaitus žemės paviršiui ir esant mažų gradientų laukui, oro srautai kyla į viršų. Ten formuojasi debesys, o juose nedideliais plotais pasiskirsto lietus, kruša, formuojasi žaibai.

Šie reiškiniai būna nedidelėse teritorijose ir dažniausiai pasireiškia židiniais. Dėl to vienose vietose gali pilti stiprus lietus, o vos už kelių kilometrų neiškris nė lašo. Taip pirmadienį nutiko Vilniuje, kai vieną miesto dalį skandino liūtis, o kitoje buvo beveik sausa.

„Tokiais atvejais prognozuoti, ar tam tikrame taške iškris krituliai ar ne, yra labai sudėtinga. Debesis gali praeiti aplinkui“, – paaiškina V. Mačiulytė.

O tai kur tas "vargas"? kad bus vėsiau ir gaiviau? Ar tik klikbaitinėm antraštėm skaitytojus mulkinate?
kaip tik bus puiku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų