• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui inicijuojama interpeliacija gali būti bergždžia, mat lrytas.lt šaltiniai teigia, kad K. Navicko laikas ministro kėdėje yra suskaičiuotas. 

Opozicijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui inicijuojama interpeliacija gali būti bergždžia, mat lrytas.lt šaltiniai teigia, kad K. Navicko laikas ministro kėdėje yra suskaičiuotas. 

REKLAMA

„Kai kurie dešinieji „Lietuvos rytui“ neoficialiai prasitarė, kad premjerė Ingrida Šimonytė jau yra apsisprendusi pakeisti šį Vyriausybės narį“, – skelbia lrytas.lt. 

Opozicija surinko parašus dėl interpeliacijos K. Navickui, jam – tik vienas klausimas

Opozicinė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija skelbia surinkusi 39 parašus dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. 

„Visi reikalingi parašai surinkti“, – BNS ketvirtadienį sakė frakcijos atstovas Kęstutis Mažeika. 

Pagal Seimo statutą interpeliaciją ministrams gali inicijuoti ne mažiau kaip 29 parlamentarai.

Interpeliacijos iniciatoriai užtruko, kol sutarė dėl klausimų K. Navickui. Iš pradžių buvo apie pusšimtis klausimų, dabar liko vienas, bet, kaip BNS sakė socialdemokratų frakcijos pirmininkė Orinta Leiputė, „labai platus“. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak iniciatorių, jau kelis mėnesius tęsiasi protestai dėl labai mažų pieno supirkimo kainų,  Žemės ūkio ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose vyrauja chaosas, Lenkijoje po ūkininkų protestų atsistatydino žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Henrykas Kowalczykas, o atsistatydinęs premjerės patarėjas Ignas Jankauskas pasakė, kad Lietuvoje yra didžiausia žemės ūkio krizė.

REKLAMA

„Koks yra protesto akcijos terminas, kuriam suėjus jūs paliktumėte Žemės ūkio ministro pareigas?“ – klausia ministro interpeliaciją inicijuojanti opozicija.  

Nepasitikėjimą ministrui reiškiantys parlamentarai atsisakė kitų anksčiau žadėtų K. Navickui užduoti pusšimčio klausimų ir žada klausimus pateikti plenarinių posėdžių salėje.  

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui Kaziui Starkevičiui antradienį pareiškus, kad sprendimas dėl žemės ūkio ministro likimo gali būti priimtas dar iki interpeliacijos, K. Navickas BNS tuomet pareiškė pats trauktis neketinantis.  

REKLAMA
REKLAMA

Interpeliacijos iniciatoriai padėtį žemės ūkio sektoriuje vadina kritine ir abejoja ministro gebėjimu ją suvaldyti. 

K. Navickas netrukus turėtų gauti Seimo nario įgaliojimus – jis užims mandato atsisakiusio buvusio konservatoriaus Mykolo Majausko vietą. 

Ministrui interpeliacija grasinama ne pirmą kartą. Pareigas jis išsaugojo 2022 metų birželio pradžioje, tada inicijavusi nepasitikėjimą ministru opozicija nenumatytame posėdyje protestuodama nedalyvavo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 metais, kai „valstiečių“ jis buvo deleguotas į aplinkos ministrus, tą pačią procedūrą jam inicijavo socialdemokratai, bet interpeliacija nepavyko, tačiau tų pačių metų gruodį tuometinis premjeras Saulius Skvernelis motyvuodamas poreikiu „perkrauti“ Ministrų kabinetą, atleido K. Navicką. Aplinkos ministerijai K. Navickas vadovavo 2016-2018 metais.   

2020 metais rinkimus laimėję konservatoriai K. Navicką pasiūlė į žemės ūkio ministrus. Jis buvo antras konservatorių pasiūlytas kandidatas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų