navickas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „navickas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „navickas“.

Navickas nežino, ar užbaigs kadenciją Vyriausybėje: mane jau daug kartų laidojo

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas nėra užtikrintas, ar po Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo prezidentui Gitanui Nausėdai, tęs savo darbą ministrų kabinete. Politikas teigė, kad buvo „tiek kartų laidotas“, jog tokios minties neatmestų. „Įgaliojimai pratęsiami visai Vyriausybei, o kas ten bus, priklauso nuo premjerės.

Navickas: džiugina šiemet bent dvigubai išaugęs ekologinių ūkių deklaruojamų pasėlių plotas

Šių metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų deklaravime žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas kaip džiuginančią tendenciją išskiria ekologinių ūkių plėtrą ir bent du kartus išaugusį jų savininkų deklaruojamų pasėlių plotą. „Kalbant apie deklaravimo rezultatus – maloniai nustebino ekologinių ūkių plėtra ir gana stipri. Buvo nuogąstavimų, kad šitas sektorius trauksis, o pagal kai kuriuos (ūkininkus – ELTA) perėjus prie ekologinio ūkininkavimo deklaravimo plotas išaugo 12-13 proc.
2024-07-09

Navickas: rusiškų ir baltarusiškų grūdų problema išspręsta – jie nebeįvežami

Lietuvai birželį uždraudus įvežti nemažai rusiškų ir baltarusiškų žemės ūkio produktų, o Europos Sąjungai (ES) nuo liepos įvedus maksimalius muitus rusiškiems grūdams, ministras Kęstutis Navickas sako, jog pigesnių ir mažiau kokybiškų trečiųjų šalių grūdų bei pašarų importo į šalį problema išspręsta – jie į Lietuvą nebeįvežami. Ankstesne tvarka buvo ypač nepatenkinti šalies ūkininkai.
2024-07-09

FNTT: tarnyboje dirbantis „Foxpay“ finansų vadovės sutuoktinis yra deklaravęs savo ryšius

Teisėsaugos ir kitų institucijų akiratyje atsidūrusios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ finansų vadove dirba vadovaujančias pareigas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) užimančio pareigūno Mariaus Staniulio sutuoktinė, penktadienį skelbia naujienų portalas „Delfi“. Pasak portalo, M. Staniulis yra FNTT Pinigų plovimo prevencijos valdybos Analizės skyriaus viršininkas.

Navickas: norėdami būti konkurencingi pasaulio grūdų rinkoje ES ūkininkai turi ne konkuruoti, o bendradarbiauti

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, nuo įstojimo į Europos Sąjungą (ES) Lietuvos žemės ūkio sektorius užaugo 3,8 proc., tačiau darbuotojų užimtumas kaime nukrito 67 proc. Tai, anot K. Navicko, yra natūralus procesas didėjant tvarių technologijų pažangai žemės ūkyje. Tačiau ministras akcentuoja, kad, neskatindama savo ūkininkų bendradarbiauti tarpusavyje, visa Europos Sąjunga gali pralaimėti konkurencinę kovą tarptautinėje rinkoje.
2024-05-08

Navickas: muitai visam rusiškam maistui spręstų importo iš Rusijos problemą

Europos Sąjungai (ES) diskutuojant, ar įvesti maksimalius importo muitus rusiškiems ir baltarusiškiems grūdams, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad padidinus įvežimo tarifus visai žemės ūkio produkcijai, jos patekimo į ES rinką problema būtų išspręsta. „Matau sprendimą, kad muitų įvedimas ne tik grūdams, ne tik aliejingoms sėkloms sprendžia šitą problemą.

Navickas: sunku patikrinti, ar į Lietuvą patenka rusiškos daržovės

Lietuvos ūkininkams teigiant, kad į šalį per Lenkiją patenka Rusijoje išauginti agurkai ir kitos daržovės su suklastotais kilmės dokumentais, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad patikrinti tokį neteisėtą importą yra itin sudėtinga. „Čia yra Lenkijos institucijų darbas.

Ministras: dėl rusiškų grūdų draudimo negalime pažeisti tarptautinių susitarimų

Įvedusi vienašališką rusiškų grūdų importo ar tranzito draudimą, Lietuva rizikuotų pažeisti tarptautinius susitarimus, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Taip jis teigia kai kuriems Seimo nariams siūlant laikinai uždrausti rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos importą bei tranzitą. „Čia yra dalykas dėl Lietuvos rizikų nesilaikyti tarptautinių susitarimų“, – antradienį LRT radijui sakė K. Navickas. „Tarptautinis susitarimas nėra su Rusija, jis nėra dvišalis.

Navickas apie lenkų ūkininkų protestą: daugiau naudos galiu duoti dirbdamas iš kabineto

 Lenkijos ūkininkams penktadienį pradėjus iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako šiuo metu nematantis poreikio vykti į protestų vietą. Jo teigimu, daugiau naudos jis gali duoti dirbdamas iš kabineto.  Ministro teigimu, į Lenkijos ir Lietuvos pasienį yra išvykęs ministerijos kancleris.   „Kaip sakiau, poreikio tokio (vykti į pasienį – BNS) nėra.

Navickas su Lenkijos kolega aptars kaimyninės šalies ūkininkų protestus

Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį su Lenkijos kolega Czeslawu Siekierskiu nuotoliniame susitikime aptars situaciją valstybių pasienyje bei kaimyninės šalies ūkininkų reikalavimus.  Susitikimas vyks po to, kai ketvirtadienio vakarą su ministru pirmininku Donaldu Tusku susitarimo nepasiekę Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina dalinai blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko punktu.
2024-03-01
REKLAMA
REKLAMA

Navickas su Lenkijos kolega penktadienį aptars kaimyninės šalies ūkininkų protestus

Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį su Lenkijos kolega Czeslawu Siekierskiu (Česlavu Siekierskiu) nuotoliniame susitikime aptars situaciją valstybių pasienyje bei kaimyninės šalies ūkininkų reikalavimus.  Apie tai ketvirtadienio vakarą pranešė Žemės ūkio ministerija.

Navickas: planuojama Lenkijos ūkininkų blokada – bandymas atkreipti į save dėmesį

Lenkijos ūkininkams planuojant savaitę blokuoti kelią prie sienos su Lietuva, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad kaimyninės šalies žemdirbiai taip bando atkreipti į save dėmesį.  „Blokavimas tarptautinio koridoriaus, kuris yra ypač svarbus trims Baltijos valstybėms, natūralu, kad sutelks didelį dėmesį, ir tai yra vienas iš būdų tam dėmesiui atkreipti“, – LRT televizijai ketvirtadienį sakė K. Navickas.
2024-02-29

Navickas: tęsiantis Lenkijos ūkininkų protestams, situacija naudojasi Rusija

Tęsiantis ūkininkų protestams Lenkijoje, o penktadienį ketinant blokuoti vieną iš Lietuvos-Lenkijos pasienį jungiančių kelių, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako matantis prielaidų ūkininkų nepasitenkinimui, tačiau pabrėžia, kad situacija naudojasi ir Rusija. Anot ministro, dėl kritusių grūdų kainų protestuotojai dažniausia kaltina ukrainietišką produkciją, pamiršdami, kad tam įtakos turi ir iš Rusijos įvežami grūdai.
2024-02-29

Navickas: su lenkais tikrinsime iš Ukrainos vežamų grūdų kiekius

Lenkijos ūkininkams ketinant savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad į šiuos ūkininkų veiksmus būtina žiūrėti rimtai. Be to, anot jo, kartu su lenkais norima patikrinti, ar sutampa iš Ukrainos per Lenkiją į Lietuvą vežamų grūdų kiekis.

Navickas nemato pagrindo grūdų krovinių tikrinimams Lenkijos pasienyje su Lietuva

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako nematantis pagrindo Lenkijos ūkininkų planams tikrinti grūdų krovinius pasienyje su Lietuva aiškinantis, ar tarp jų nėra į Lenkiją grįžtančios ukrainietiškos produkcijos. „Tikrai nematome jokio pagrindo, nes bandymas įteigti, kad yra kažkokia neaiškios schemos, tai nerodo to nei faktai, nei importuojamų grūdų kiekiai“, – LRT televizijai sakė K. Navickas.

Ūkininkų proteste – pykčio proveržis prieš Kęstutį Navicką: aršiau nusiteikę asmenys griebė ministrą už kaklo

Ūkininkų proteste Vilniuje – „gėdos“ šūksniai žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir pykčio proveržis. Pranešama, kad ant scenos valandą į klausimus atsakinėjusį ministrą nusitaikė du aršiai nusiteikę asmenys. Kaip praneša portalas LRT.lt, K. Navickui nulipus nuo scenos du vyrai priėjo prie jo ir stvėrė ministrą už kaklo. Laimei, konfliktas neišsirutuliojo į rimtesnį, o aršiai nusiteikę asmenys atstojo nuo ministro.

Navickas: EK pažadėjo padėti spręsti daugiamečių pievų problemą

Ūkininkams piktinantis valdžios reikalavimu dalyje ariamos žemės atkurti daugiametes pievas ir jų nebenaudoti žemdirbystei, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia šią savaitę iš Europos Komisijos (EK) išgirdęs pažadą padėti spręsti šių pievų atkūrimo problemą.  „Dėl daugiamečių pievų ir ganyklų vakar gana intensyviai tarėmės su Europos Komisija ir gavome pažadą padėti spręsti (šį klausimą – BNS). Tikimės rezultato artimiausiu metu“, – žurnalistams trečiadienį sakė K. Navickas.
2024-01-24

Navickas: ES nelinkusi įvesti sankcijas rusiškiems maisto, žemės ūkio produktams

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Europos Komisija (EK) kol kas nėra linkusi pritarti, kad Rusijos žemės ūkio ir maisto produktams būtų taikomos sankcijos.  „Vakar buvo klausimas, susijęs su rusiškų maisto produktų ir pirminės žemės gamybos medžiagų importu į Europos Sąjungą.

Navickas dėl ūkininkų protestų atšaukė vizitą Šakiuose

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas atšaukė penktadienį planuotą vizitą Šakiuose dėl šią savaitę vykstančio žemdirbių protesto Vilniuje, skelbia Šakių savivaldybė. Ministerija BNS pranešė, kad vizitas atšauktas pasikeitus ministro darbotvarkei.  „Ministro atstovai informavo, jog dėl šią savaitę Vilniuje vyksiančios žemdirbių protesto akcijos jis nusprendė likti Vilniuje“, – skelbia savivaldybė.

Navickas Briuselyje tarsis dėl rusiškų grūdų importo, daugiamečių pievų

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pirmadienį vyksta į Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybą Briuselyje, kur tarsis dėl žemės ūkio ateities Europoje ir su prekyba susijusiais klausimais.  „Palaikome Latvijos iniciatyvą diskutuoti dėl Rusijos žemės ūkio ir maisto produktų importo ribojimo“, – komentare BNS teigė ministerija.

Seimui neatsižvelgus į mokytojų reikalavimus dėl algų, Navickas tikisi prezidento veto

Seimui antradienį pritarus kitų metų valstybės biudžetui, tačiau neatsižvelgus į mokytojų reikalavimus dėl atlyginimų augimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovas Andrius Navickas sako besitikintis prezidento veto. „Mes tikimės, kad prezidentas ir taip palaikys mus, nereikia ten vykti ir mitinguoti. Tikimės prezidento palaikymo“, – antradienį žurnalistams sakė profsąjungos vadovas.

Rusijai eksportuojant grūdus per Latviją jie į Lietuvą nepatenka, sako ministras Kęstutis Navickas

Įtariant, kad per Latviją į Europos Sąjungą įvežami Rusijos grūdai, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad šie kroviniai keliauja tranzitu ir į Lietuvą nepatenka. Vis dėlto Kęstutis Navickas pripažįsta, kad Latvijos vyriausybė turėtų imtis veiksmų. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas ragina stiprinti kontrolę Lietuvos pasienyje su Latvija. kad rusiški grūdai nepatektų į Lietuvą.

Navicko profsąjunga stabdo streiką iki biudžeto priėmimo, pedagogai grįžta į mokyklas

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nuo pirmadienio stabdo praėjusią savaitę atnaujintą streiką iki biudžeto priėmimo gruodžio 5-ąją. „Čia lygiai tokia pati pertrauka kaip ir buvo po pirmos bangos. Dabar mokytojai grįžo į mokyklas, pamokas.

Navickas tikisi „sąžiningo balsavimo“ Seime tenkinant pedagogų reikalavimus

Streiką trečiadienį atnaujinusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sako besitikintis „sąžiningo balsavimo“ Seime priimant biudžetą ir tenkinant šios profesinės sąjungos reikalavimus. Tai jis teigė trečiadienį Vyriausybei ruošiantis svarstyti patikslintą kitų metų biudžeto projektą, toliau jis turėtų grįžti į Seimą.

Jakštas prieš streiko atnaujinimą susitiks su Navicko profesine sąjunga

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pirmadienį susitiks su pedagogų streiką šią savaitę ketinančia atnaujinti Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga (LŠDPS). A. Navicko profsąjunga anksčiau teigė esanti pasiryžusi grįžti prie derybinių pozicijų, tartis dėl kompromisinių variantų.
Aktualijos 2023-11-20

Jakštas kviečia Navicko profsąjungą pasikalbėti iki streiko atnaujinimo

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako išsiuntęs kvietimą Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) susitikti iki streiko atnaujinimo kitą savaitę. „Mes išsiuntėme ir šią savaitę priminimą, kad laukiame, kada tik bus pasiruošę, galime kalbėtis, žino, kokios yra ribos.

Seimo narys Andrius Navickas atsidūrė ligoninėje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąjungos narys, parlamentaras Andrius Navickas atsidūrė ligoninėje. Šia žinia jis pirmadienį pasidalino feisbuke. „Kai gyvenimas sustabdo, tenka tirti Santarų veiklą iš vidaus“, – rašė jis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su parlamentaru, A. Navickas nurodė ligoninėje atsidūręs dėl prastų kraujo tyrimų. „Turbūt dar teks pagulėti ligoninėje. O ar su širdimi [problemos], ar su uždegimu – dar nežinau“, – kalbėjo jis.

Mokytojai ruošiasi atnaujinti streiką: rengs mitingą prie Seimo, kuriame dalyvaus iki 5 tūkst. pedagogų

Seimui ruošiantis biudžeto svarstymams, Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) lapkričio pabaigoje planuoja atnaujinti pedagogų streiką bei surengti mitingą prie Seimo. „Lapkričio 22 dieną grįžtame su aktyviais veiksmais streike ir tuo pačiu organizuosime mitingą prie Seimo, kuriame planuoja dalyvauti iki 5 tūkst. mokytojų. Rytoj pateiksime prašymą savivaldybei dėl leidimo“, – BNS pirmadienį vakare po profsąjungos tarybos posėdžio sakė jos vadovas.

A. Navicko profsąjungai sustabdžius streiką, pedagogai grįžo į mokyklas

Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) sustabdžius streiką iki lapkričio pabaigos, pedagogai šią savaitę sugrįžo į mokyklas. Švietimo valdymo informacinės sistemos duomenimis, pirmadienį Lietuvoje streikavo šeši pedagogai. Penki iš jų – Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokytojai. Dar vienas mokytojas streikuoja Vilniaus Vydūno progimnazijoje. Vis dėlto F. Latėno meno mokyklos vadovė BNS teigė, kad visi streikavę darbuotojai grįžo į darbą.
Aktualijos 2023-10-16

Navickas: kitą savaitę bus sprendžiama, tęsti streiką ar nutraukti

Streiką paskelbusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kitą savaitę nuspręs, ar jį tęsti, ar nutraukti, sako jos vadovas Andrius Navickas.

Neradus kompromiso planuojama tęsti ministerijos ir Navicko profsąjungos derybas

Neradus kompromiso, trečiadienį planuojama tęsti derybas tarp Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS). Ministro Gintauto Jakšto darbotvarkėje susitikimas su Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga numatytas 9 val. ryto. Vis dėlto A. Navickas susitikimo išvakarėse BNS sakė dar nežinantis, ar profesinė sąjunga atvyks į derybas – tai bus nuspręsta trečiadienio rytą.

Navickas: susitarimas dėl grūdų – didelė pagalba Ukrainai

Tranzitu per Lenkiją į trečiąsias šalis gabenamų ukrainietiškų grūdų kontrolę iš Ukrainos–Lenkijos pasienio perkėlus į Klaipėdos uostą bus palengvintas sienos kirtimas, sako Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
2023-10-03

Ministerija su Navicko profsąjunga tęs derybas dėl geresnių sąlygų pedagogams

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, antradienį tęs derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) dėl geresnių sąlygų pedagogams. A. Navickas BNS patvirtino, kad derybose profsąjungos atstovai dalyvaus. Jo vadovaujama profsąjunga pirmadienį ministerijai pateikė kompromisinius siūlymus dėl keliamų reikalavimų pedagogams. A. Navickas siūlymų nedetalizavo.
Aktualijos 2023-10-03

Streikuojanti profsąjunga pateikė kompromisinius siūlymus, ministerija pakvietė derybų

Nuo praėjusios savaitės streikuojanti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pirmadienį pateikė kompromisinius siūlymus dėl keliamų reikalavimų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM), ši pakvietė profsąjungą derybų. „Mes pateikėme savo kompromisinius siūlymus, kur galėtume pradėti kalbėtis, jeigu jie norės. Laukiame dabar iš jų atsakymo“, – BNS pirmadienį sakė profsąjungos vadovas Andrius Navickas.

Navickas neabejoja: streikas išaugins jo vadovaujamos profsąjungos gretas

 Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas neabejoja, kad penktadienį prasidėjęs pedagogų streikas išaugins jo vadovaujamos organizacijos gretas. A. Navicko teigimu, vien ketvirtadienį, švietimo ministerijai pasiekus susitarimą su keturiomis profesinėmis sąjungomis, pasipylė mokytojų skambučiai dėl galimybės jungtis prie LŠDPS paskelbto streiko.

Navickas: penktadienį streiką pradės apie 3 tūkst. mokytojų

Penktadienį mokytojų streiką pradės 185 mokyklos ir apie 3 tūkstančiai pedagogų, pranešė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. „Rytoj planuoja streiką pradėti apie 185 mokyklos ir apie 3 tūkstančius mokytojų“, – Eltai ketvirtadienį teigė A. Navickas.

Navickas: profsąjunga mokytojams kompensuos dėl streiko negautą atlyginimą

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. „Mūsų profesinei sąjungai įprasta praktika, mes po streikų kompensuojame, čia jau ne pirmas streikas, ir po praeito (streiko – ELTA) mes kompensavome, ir dabar tą padarysime“, – po susitikimo su Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais antradienį sakė A. Navickas.

Navicko profesinė sąjunga: pasiūlymai dėl mokytojų atlyginimų augimo kol kas netenkina

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) patiekti nauji siūlymai dėl mokytojų atlyginimo augimo kol kas netenkina, pirmadienį paskelbė Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Pranešime nurodoma, kad tokį sprendimą penktadienį priėmė LŠDPS visuotinis pirmininkų susirinkimas. Penktadienį vykusiame derybiniame susitikime švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasiūlė mokytojams atlyginimus nuo sausio didinti 10 proc.

Navickas paaiškino, kodėl perkėlė mokytojų mitingą: organizuoti renginį prie Vyriausybės – saugiau

 Švietimo darbuotojų profsąjungos vadovo Andriaus Navicko teigimu, su Vilniaus miesto savivaldybe nuspręsta perkelti planuojamus pedagogų mitingus prie Vyriausybės dėl geresnių techninių galimybių. Pasak jo, Vinco Kudirkos aikštėje organizuoti mitingą yra saugiau nei prie Seimo ar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM). „Derinant detales iškilo klausimas dėl apšvietimo, būti naktį prie Seimo yra sudėtinga, ten nepakankamas apšvietimas.

Navickas nekeičia planų dėl streiko: pasiūlymai mūsų netenkina

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad penktadienį pateikti pakoreguoti švietimo ministro Gintauto Jakšto pasiūlymai nekeičia mokytojų planų streikuoti. Anot jo, pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 21 proc., nuo sausio algas keliant 10 proc., netenkina profsąjungos. „Manau, kad šitie algų kėlimai tikrai neišspręs uždavinių, kuriuos išsikėlėme. Tada reikia susitarti, kada bus kiti algų kėlimai, turi būti ilgalaikė strategija.

Leidimai piketuoti Navickui kol kas neišduoti: patikslintos mitingo detalės

Vilniaus miesto savivaldybė kol kas neišdavė leidimo organizuoti piketus švietimo darbuotojų profesinei sąjungai. Visgi, susitikimo su savivaldybės atstovais metu patikslintos detalės ir mitingo vieta perkelta prie Vyriausybės. Todėl profsąjungos paprašyta atnaujinti teiktą kreipimąsi. „Susitikimo su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais metu suderintos planuojamų mitingų detalės.

Navickas: po ministerijos pasiūlymų streikuoti panoro dar daugiau mokytojų

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko. „Dabartiniai ministerijos siūlymai yra negerbiantys mokytojų.

Streiko atšaukti neplanuojantis Navickas: sutarimo neradome dėl nieko

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pateiktas pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 20,5 proc. netenkino pedagogų profsąjungų. Streiko planų neatšaukiančios profsąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, antradienį nebuvo rastas sutarimas nei dėl atlyginimų didinimo, nei dėl mokinių skaičiaus klasėse ar mokytojų krūvių mažinimo. „Sutarimo dėl nieko neradome, nes iš esmės klausėme tik jų siūlymų.

Vilniaus savivaldybė gavo Navicko profsąjungos kreipimąsi dėl planuojamų piketų prie Seimo ir ministerijos

Vilniaus miesto savivaldybė jau gavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) kreipimąsi dėl leidimų rugsėjo 29-ąją piketuoti prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei Seimo. „Esame gavę Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pranešimą apie nuo rugsėjo 29 d. planuojamus piketus prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Seimo“, – teigiama Eltai perduotame savivaldybės komentare. „Leidimų derinimas numatytas kitą savaitę“, – priduriama komentare.

Penktadienį ketina streikuoti 228 šalies švietimo ir ugdymo įstaigų pedagogai

 Prisijungti prie pedagogų streiko penktadienį ketina 228 ugdymo įstaigos – tiek mokyklos, tiek darželiai visoje Lietuvoje.  „228 įstaigos ir apie 5000 jų darbuotojų. Skaičiai kažkiek gali pasikeisti, niekas nedraudžia prisijungti ar pasitraukti iš streiko tą pačią dieną“, – BNS trečiadienį sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.

Navickas: įspėjamajame streike dalyvaus 5 tūkst. mokytojų

Penktadienį įvyksiančiame įspėjamajame streike dalyvauti pasiryžo apie 5 tūkst. mokytojų. Pasak streiką organizuojančios pedagogų profsąjungos pirmininko Andriaus Navicko, protestuoti ketina 228 švietimo įstaigos. „228 švietimo įstaigos, apie 5 tūkst. mokytojų dalyvaus įspėjamajame streike“, – Eltai trečiadienį teigė A. Navickas. Pasak jo, įspėjamajame streike dalyvaus pedagogai ne tik iš bendrojo ugdymo, bet ir iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Aktualijos 2023-09-13

Įspėjamasis mokytojų streikas penktadienį įvyks, patvirtino profsąjungos pirmininkas

Įspėjamasis mokytojų streikas įvyks kaip ir planuota penktadienį, neradus sutarimo su švietimo ministerija, patvirtino Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. „Sprendimas jis jau yra priimtas, kad penktadienį (streikas - BNS) įvyks“, – spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo A. Navickas. „Ministras bandė rodyti dėmesį ir galbūt tarimąsi.

Navickas prašo Sinkevičiaus pasiaiškinti dėl jo kritikos žemės ūkio politikai

Europos Komisijos (EK) nariui Virginijui Sinkevičiui viešai sukritikavus Europos Sąjungos žemės ūkio (ES) politikos įgyvendinimą Lietuvoje, ministras Kęstutis Navickas oficialiai kreipėsi į komisarą prašydamas paaiškinti ir patikslinti kai kuriuos teiginius.   „Jūsų interviu sukėlė klaidingas interpretacijas, todėl prašome jūsų patikslinti išsakytus teiginius“, – V. Sinkevičiui adresuotame kreipimesi teigia K. Navickas.

Navickas: numatoma labiau skatinti ekologinį ūkininkavimą

Lietuvoje pernai 6 proc. sumažėjus ekologinių ūkių plotams, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad ministerija inicijuos daugiau ekologinį ūkininkavimą skatinančių priemonių. „Ekologiškai ūkininkaujantiems bus leista dalyvauti trijose ekologinės sistemos gamybinėse veiklose (augalų kaita, tarpiniai pasėliai, neariminė žemdirbystė). Iki šiol ūkininkai turėjo galimybę dalyvauti tik dviejose, rinkdamiesi iš trijų“, – pranešime teigė K. Navickas.
2023-09-06

Navickas tikisi, kad ES ras bendrus sprendimus dėl Ukrainos grūdų

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako besitikintis, kad Europos Sąjunga (ES) ras bendrus sprendimus, kaip padėti Ukrainai išgabenti grūdus Rusijai užblokavus jų eksporto kelią Juodąja jūra.
Į viršų