Po Klaipėdos apskrities, Pajūrio regioninio parko direkcijos, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos (KNNP) ir apskrities savivaldybių atstovų išvykos pajūrin paaiškėjo, kad daugiausiai žalos žiema pridarė Kuršių nerijos apsauginiam kopagūbriui.
„Po žiemos čia yra ką tvarkyti. Paplūdimių zonoje radome daug stambių šiukšlių - išplautų laivų liekanų, lentų, plokščių. Yra išgraužų, kai kur išplauti kopų ruožai“, - įspūdžius po apžiūros vardijo Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas.
Jo teigimu, KNNP apskaičiavo, kad iš viso Kuršių nerijos krantams tvarkyti reikėtų apie 800 tūkst. litų, tačiau šiemet tikėtis tiek lėšų - nerealu.
„Visiems Lietuvos pajūrio krantams tvarkyti šį pavasarį planuojama skirti tik 400 tūkstančių litų. Ir šias lėšas privalome taupyti. Po šiandieninės apžiūros turėsime nuspręsti, kurioms vietoms pagalba yra būtina. Reikia išsirinkti prioritetus. Gali būti, jog skelbiant viešųjų pirkimų konkursus krantų tvarkymo darbams atlikti jo dalyviai siūlys mažesnes kainas, tad sutaupytume ir šioje vietoje“, - sakė A. Burkšas.
Apžiūrėjęs uostamiesčio, Palangos, Šventosios ir Pajūrio regioninio parko teritorijoje esančias pakrantes, Klaipėdos apskrities viršininkas pažymėjo, jog beveik visose vietose būtina tvirtinti kopas. Apie bendrą situaciją ir būtinuosius darbus dar bus kalbamasi su savivaldybėmis.
„Yra dar viena rimta problema - Pajūrio regioniniame parke krantams didelę žalą daro nesuvaldomi keturračiai. Kitą savaitę rengsime susitikimą su parko vadovais, savivaldybe ir policijos atstovais bei spręsime, kaip juos sutramdyti“, - žadėjo A. Burkšas.
Vaida Jutkonė