Žiema niekur nesitrauks: paskui sniegą atslinks šaltis

Orus Baltijos šalyse ir kraštuose apie ją lemia žemo slėgio sritis. Ji pamažu keliauja į šiaurę.

Šiandien visur nuolat snigo ir sniego debesys artėjo prie pajūrio. Šiąnakt kurį laiką snigs visur, o pajūryje gali būti ir mišrių kritulių. Naktį vietomis snigs smarkiai, kils pūga. Dieną sniegas atsitrauks nuo pajūrio, kitur snigs vis mažiau. Pūga irgi bus.

Kiek prisnigs. Pajūryje visai nedaug, vos vieną kitą centimetrą. Tačiau kitur snigs daug ilgiau, o šalies rytuose visą parą. Čia sniego dangos storis išaugs nuo 20–24 cm šį vakarą iki 24–28 cm šalies pietryčiuose rytoj vakare.

Įprasta paros eiga bus sujaukta: nakties pradžioje bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos pajūryje. Vėliau naktį atodrėkis bus visoje vakarinėje ir centrinėje šalies dalyje. Dieną vyraus 1–2 laipsniai šilumos, menkas šaltukas tiktai pietryčiuose.

Ketvirtadienio naktį snigs vietomis, daugiausia rytinėje šalies dalyje. Dieną sniegas, kai kada ir mišrūs krituliai atkeliaus į pajūrį ir vakarinę Žemaitijos dalį – pagaliau ir ten sniego danga ims storėti. Naktį pašals iki 3–5, ilgėliau pragiedrėjus ir 8–9 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos.

Penktadienį irgi daug kur pasnigs, o šalies vakaruose gali pasnigti ir gausiau. Oras naktį šals iki 6–8, vietomis 10–12 laipsnių šalčio, bet prie jūros bus tiktai 2–4 laipsniai šalčio, dieną liks maždaug 2–4 laipsniai šalčio.

„Ką gi, tas barsukas jau kad vertėsi, tai vertėsi – žiema įsismarkavo kaip reikiant ir tikrai nepanašu, kad skubėtų išeiti“, – pastebi sinoptikas Naglis Šulija. 


Rašyti komentarą...
P
Pamoka
2021-01-27 00:29:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
tautai.Už ką balsuoti ir kaip balsuoti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų