Vytautas Landsbergis pasisakė apie „tradicinės šeimos“ gynėjus: „Mumis manipuliuoja, mosuodami balionėliais“

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis kritiškai vertina pastaruoju metu suaktyvėjusias kalbas apie tariamą tradicinių šeimų ar šeimos vertybių gelbėjimą. Profesoriaus manymu, tokias kalbas skleidžiantys žmonės yra manipuliatoriai.

Apie tai V. Landsbergis pasisakė ketvirtadienį Seime surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Pilietinis ugdymas Lietuvos ir pasaulio sėkmei“.

Pasaulis eina susinaikinimo link

„Didžioji pasaulio sėkmė bus tada, jeigu jis išliks. Tai abejotina. Kol kas visi požymiai, – kad pasaulis, atkakliai rieda į susinaikinimą. Moralinį, ekologinį, karinį, technologinį. Jie susiję tarpusavyje. 

Jeigu Astravo branduolinė prie Vilniaus sprogs, mažai kam rūpės, kaip tą edukologiškai pavadinti. Neliks Vilniaus, pusė Lietuvos bus užteršta. Apie tai reikėtų kalbėti visose konferencijose. Bet nekalbame“, – savo kalbą pradėjo V. Landsbergis.

Profesoriaus manymu, pilietinis ugdymas puikiai padėtų išvengti „moralinės savinaikos“, nes pilietis – gyventojas, kuriam rūpi bendruomenė, o ne tik jo „asmeninė einamoji sąskaita“.

„Kai sutrinka protų komunikacija, mes tuo turime rūpintis labiausiai. Kai sutrinka protų komunikacija, pavirstame tik rėkaujančia komuna. Nebemokame dainuoti, prasideda niekų kautynės dėl pavadinimų, dėl gandų, šmėklų, netgi dėl tarties“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Kalbos apie „šeimos saugojimą“ – manipuliacijos

Mintimis jis nusikėlė į savo paauglystę Kauno gimnazijoje, prisimindamas jaunystės laikų anekdotą.

„Ateina man išlikęs atminty senas bajeris apie šveplius: mūsų seimoj visi svepli, tik as vienas ne. Atsiprašau už folklorą. Jis padeda ir edukologijoje.

Dabar kažkurioje besiformuojančioje gimnazijoje, kurios vardas – nupatriotinta Lietuva, bedarbiai veikėjai sukūrė naują šūkį, arba sūkį Isdauzom sitą Seimą ir isgelbėsim seimą. Jei nesupratot, gerbiamieji, tai dar geriau“, – ironizavo V. Landsbergis.

REKLAMA

Profesoriaus manymu, taip nesugebančiai susišnekėti visuomenei „reikia daugiau profesionalių logopedų“, kurie tautai padėtų taisyti „nors tarties klaidas“.

„Reikia ir nuoseklaus ugdomojo, edukologinio darbo, ko visiems ir linkiu. Turime tikrų žmogiškumo ir žmonijos išlikimo problemų. 

O mumis manipuliuoja, mosuodami balionėliais. Taigi, daugiau tolerancijos, švepluojančiųjų tarties klaidoms, o mažiau tolerancijos – minties klaidoms. Tegul tik nešvepluoja mūsų mintys. Nesmerk savo brolio, net, jeigu dėl tarties trūkumo ar plaukų spalvos pasijus atskira socialine lytimi. Sakykim, toks jo būdas. Labai reikalingi minčių logopedai. Ačiū už bendrystę“, – kalbą baigė V. Landsbergis.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2021-05-13 13:09:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Jūs nemanipuliuojat valdžios suteiktais įgaliojimais
1teismuose dvigubi trigubi standartai
2pedofilijos byla paslėpta,pagrindinė auka galimai nebegyva.
3Vadinat laisva šalim ir tuo pačiu įslaptinat tautos budelius
4Kitaminčiai Lietuvoje persekiojami.
5Rinkiminių pažadų atsisakymas
ir ttttttttt iki pat 92 m. rinkimų įstatymo kuris neatitinka konstituciją, vadinasi visi jūs esat nelegetimūs.
Atsakyti
-16

P
Pasakė
2021-05-13 13:11:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Intrigantas nr.1
Atsakyti
-19

N
Nn
2021-05-13 13:16:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deduk neprisikalbek nes tuoj putinas uzpuls
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (73)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų