REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyskupai išreiškė susirūpinimą dėl įvairių nuodėmingo gyvenimo būdo propagavimo formų, su kuriomis šiandien susiduria visuomenė ir joje gyvenantys tikintieji, vienas iš tokių reiškinių - homoseksualizmo ideologija, kurios konkretus pasireiškimas - Vilniuje numatytos eitynės "Už lygybę".

REKLAMA
REKLAMA

"Ši ideologija yra nepriimtina tikintiesiems, nes prieštarauja šeimos kaip vyro ir moters santuokos sampratai. Taigi ji yra priešinga tiek Kūrėjo numatytai prigimtinei tvarkai, tiek ir LR Konstitucijai, kuri šeimą laiko valstybės pamatu", - teigia Lietuvos vyskupų konferencija.

REKLAMA

Ganytojai primena Bažnyčios Mokymą, kuris "aiškiai pabrėžia skirtumą tarp požiūrio į homoseksualius asmenis ir požiūrio į tokius santykius, kurie yra iš esmės netvarkingi, nes neatitinka esminio lytinių santykių tikslo: šeimoje išreikšti vyro ir moters tarpusavio meilę, atvirą naujai gyvybei. Priešingai, patį šių polinkių turintį žmogų būtina gerbti, nevalia jo žeminti, iš jo tyčiotis ar prieš jį smurtauti".

REKLAMA
REKLAMA

Vyskupai apgailestauja, kad Bažnyčios narių, taip pat ir dvasininkų, nuodėmės bei klaidos visuomenėje aptemdo Dievo žodžiu besiremiantį ir žmogaus prigimtį atitinkantį jos mokymą. "Ganytojai kviečia visus tikinčiuosius maldai ir visokeriopai pagalbai, kad Dievo malonės vedini vieni kitiems padėtume apvalyti savo gyvenimą nuo nuodėmingų įpročių bei liudyti skaisčios draugystės, nesavanaudiškos meilės ir ištikimybės grožį, puoselėti dorą ir pagarbą kiekvienam žmogui. Lygus asmenų orumas nereiškia, kad lygiai vertingi ir jų moraliniai pasirinkimai", - teigia Bažnyčios ganytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 4-6 dienomis Vilniuje vykusiame Lietuvos vyskupų konferencijos plenariniame posėdyje apžvelgti bendrų dvišalių komisijų su valstybės valdžia vykdomi darbai, bei įvairūs rengiami įstatymai, kuriais reglamentuojami moralinių vertybių klausimai, ypač atkreiptas dėmesys į medikų sąžinės laisvės užtikrinimą įstatymuose, bei rengiamą pagalbinio apvaisinimo įstatymą.

Ganytojai taip pat padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie materialinės paramos nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Haičio gyventojams. Lietuvoje per vyskupijas ir Lietuvos Caritas iš viso buvo surinkta beveik 319 tūkst. litų. Dalis šių aukų perduota per Tarptautinę Caritas organizaciją, kita dalis perduota tiesiai Haičio gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų