Vyriausybės ekspertų gretos retėja: traukiasi dar vienas Šimonytei patarinėjęs mokslininkas

Vyriausybei COVID-19 valdymo klausimais patariančių ekspertų tarybą palieka duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius. Anot mokslininko, šiai veiklai jam trūksta laiko.

Kiek anksčiau iš premjerei Ingridai Šimonytei patariančios ekspertų grupės jau pasitraukė profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Kovo pabaigoje iš Vyriausybės patariamosios ekspertų tarybos COVID-19 klausimais pasitraukė ir Santaros klinikų atstovas Laimonas Griškevičius, Kembridže dirbanti virusologė Ingrida Olendraitė ir Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas.

Taip pat V. Zemlys-Balevičius paliko ir Prezidento sveikatos ekspertų tarybą.

„Vakar pranešiau apie pasitraukimą iš Nepriklausomos ekspertų patariamosios tarybos prie LRV ir Prezidento sveikatos ekspertų tarybos. Apie pasitraukimą galvojau jau kurį laiką. Pagrindinė priežastis – laiko trūkumas. Aktyvus dalyvavimas tarybų veikloje vis dėlto atima nemažai laiko. Tą laiką aš rasdavau šeimos ir tiesioginio darbo sąskaita, atėjo laikas grąžinti skolas.

Ekspertų tarybos parodė kad Lietuvoje galima diskutuoti pateikiant mokslu pagrįstus argumentus. Svarbiausias jų darbo rezultatas yra pateikti dokumentai, kurių skelbimas viešai yra naujovė Lietuvoje, kuri tikiuosi ilgainiui įsitvirtins ir tai taps norma. Visi sprendimai turi turėti savo pagrindimą. 

Epidemijos valdymo sprendimai yra neišvengiamas kompromisas tarp įvairių nesuderinamų prioritetų, to ką reikėtų daryti ir svarbiausia tarp to kas yra įmanoma padaryti su turimais resursais. Niekada nepritariau visiems LRV sprendimams, buvo padaryta nemažai klaidų, bet nemanau kad su turimais valstybinių institucijų resursais ir kompetencijomis buvo galima padaryti reikšmingai geriau. 

Per praėjusius pusę metų susipažinau su daugybe protingų ir iniciatyvių žmonių, kurių nuolatinis darbas prisidėjo prie to, kad epidemijos kaina būtų kuo mažesnė. Tai mane nuteikia optimistiškai. Kol tokie žmonės ir toliau dirbs, viskas bus gerai. 

Nors iš aktyvios tarybų veiklos pasitraukiu, epidemija nepasibaigė. Toliau reikšiu savo nuomonę epidemijos valdymo klausimais, ne taip aktyviai kaip iki šiol, bet jau kaip eilinis Lietuvos Respublikos pilietis“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė UAB „Euromonitor International“ duomenų mokslininkas V. Zemlys-Balevičius.  


Rašyti komentarą...
K
Katė
2021-04-17 13:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali su tokia vyriausybės vadove dirbti. Ją valdo laisvės partija. Savo pozicijos neturi.
Atsakyti
-5

M
Melagienos
2021-04-17 13:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavargo meluoti.
Atsakyti
-7

A
As
2021-04-17 13:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk is skestancio laivo pirmiausia visos ziurkes ir bega :-)
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų