REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį iš pareigų atleido Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadą Ričardą Pocių.

Vyriausybė trečiadienį iš pareigų atleido Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadą Ričardą Pocių.

REKLAMA

Kaip žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, generolas atleidžiamas išsiskyrus požiūriams dėl pareigūnams keliamų reikalavimų.

„Gyvename sudėtingu laikotarpiu, geopolitinė situacija sudėtinga, nepaprastoji padėtis. Tai įpareigoja būti žymiai didesnėje parengtyje mūsų visoms statutinėms įstaigoms, todėl keliami žymiai aukštesni, didesni reikalavimai mūsų visiems pareigūnams. Pirmiausia – susiklausymo, koordinavimosi ir pasiekiamumo 24 val. – tai labai svarbu“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė A. Bilotaitė.

„Kalbant apie požiūrį į šiuos reikalavimus, tai požiūris išsiskyrė mano ir generolo“, – pridūrė ji.

Ministrė pabrėžė, kad R. Pocius atleidžiamas jo paties prašymu ir „abipusiu sutarimu sutariame, kad bus toks sprendimas“.

REKLAMA
REKLAMA

R. Pocius atleidžiamas nuo ketvirtadienio. Jis pats BNS antradienį sprendimo nekomentavo.

Birželį R. Pociui skirtas papeikimas už tarnybinį nusižengimą, padarytą pažeidus Vidaus tarnybos statuto, Viešojo saugumo tarnybos nuostatų, Vidaus reikalų ministerijos (VRM) darbo reglamento nuostatas.

REKLAMA

VRM tuomet tvirtino, kad R. Pocius, pažeisdamas statutinėje tarnyboje griežtai reglamentuotą tarnybinį pavaldumą, nevykdydamas vadovybės nurodymo, rodė neigiamą pavyzdį įstaigos darbuotojams ir kitų statutinių įstaigų vadovams.

„Pažymėtina, jog R. Pociui esant ne eiliniam statutiniam pareigūnui, o įstaigos vadovui, taikomi aukštesni atsakomybės, funkcijų ir uždavinių įgyvendinimo, teisės aktų laikymosi ir kiti reikalavimai“, – tuomet rašyta VRM pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

VST vadas žadėjo šią nuobaudą skųsti teisimui.

R. Pocius tarnybai vadovavo nuo 2015 metų. Prieš tai jis tarnavo kariuomenėje, teisėsaugoje: buvo Karo tarnybos skyriaus viršininkas, Lietuvos karo policijos vadas, dirbo Krašto apsaugos ministerijos Generalinėje inspekcijoje, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Lietuvos taupomajame banke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų