Vykstantiems į Mažąją Lietuvą – geros žinios

Šilutės ir Pajėgių apylinkėse potvynis atsitraukia, o kelias į Rusnę – jau išvažiuojamas.

9

Pagėgių savivaldybė atšaukė maždaug pusantros savaitės trukusią ekstremalią situaciją. Šilutės savivaldybėje dėl ekstremalios situacijos atšaukimo bus tariamasi balandžio 10 dieną – čia ji buvo paskelbta dar rudenį.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas civilinei saugai Arvydas Gorodeckas BNS sakė, kad šiame rajone dar yra neprivažiuojamų sodybų, nors upėse vanduo jau nuslūgęs.

„Įsibegėjęs potvynis dar tęsiasi. Nerimo tokio didelio nėra, bet vis tiek dar devyni kaimai lieka be susisiekimo, tai yra 86 sodybos, kuriose gyvena per 200 žmonių“, – teigė jis.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kelias į Rusnę

Anot specialisto, balandžio 10 dieną planuojamame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje numatoma pasiūlyti administracijos direktoriui atšaukti ekstremalią situaciją, nes didžiausias pavojus yra praėjęs.

Tuomet bus skaičiuojami potvynio nuostoliai. A. Gorodecko teigimu, vanduo daugiausiai žalos padarė keliams.

REKLAMA

„Jau visos upės yra sugrįžusios į vagas, vandens lygis jose sumažėjęs, nėra nei stichinis, nei pavojingas“, – sakė specialistas.

Tuo metu Pagėgių savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos skyriaus vedėjas Vaidotas Degutis BNS teigė, kad šioje savivaldybėje ekstremali situacija atšaukta kovo 28 dieną.

Pasak jo, susisiekimas įmanomas su visais gyventojais, nors dar yra sunkiau išvažiuojamų kelių. Potvynis Pagėgių rajone, kaip ir Šilutės rajone, tęsiasi nuo rudens, tačiau ekstremali situacija pirmojoje savivaldybėje truko tik kiek daugiau nei savaitę.

„Ledai susikimšo, staigiai pakilo vanduo, o kada gerai išplaukė, vanduo staigiai nukrito“, – sakė V. Degutis.

Anot jo, ir šioje savivaldybėje yra ilgo potvynio apgadintų kelių, tiksli žala dar skaičiuojama.

Specialistai sako, kad po gausių liūčių pernai rudenį prasidėjęs potvynis įeis į istoriją dėl ilgos trukmės.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų