VSD paviešino informaciją apie Rusijos šnipo tapatybę

Lietuvos žvalgyba pirmadienį paviešino su Karaliaučiaus sritimi besiribojančiuose Lietuvos pasienio rajonuose veikiančio Rusijos šnipo tapatybę ir paragino su juo susidūrusius gyventojus pranešti apie tai Valstybės saugumo departamentui.

Anot viešai paskelbtos ataskaitos, Federalinės saugumo tarnybos (FSB) darbuotojas Sergejus Kulešovas aktyviai verbuoja Lietuvos piliečius, vykstančius į Karaliaučiaus sritį.

Lietuvos žvalgybos teigimu, susipažindamas jis prisistato Rusijos pasienio tarnybos pareigūnu, savivaldybės darbuotoju, Europos Sąjungos (ES) programos atstovu ar projektų koordinatoriumi, jis potencialius taikinius stebi per dvišalio bendradarbiavimo susirinkimus, ES lėšomis finansuojamų projektų konferencijas, lietuvių bendruomenės renginius.

Anot žvalgybos institucijos, Rusijos slaptosios tarnybos su Karaliaučiaus sritimi besiribojančiuose Lietuvos pasienio rajonuose siekia prasiskverbti į savivaldybes, teisėsaugos institucijas ir paveikti vietos gyventojų nuotaikas.

Rusijos šnipai kalba lietuviškai

Tradicinį grėsmių vertinimą paskelbusios Lietuvos žvalgybos institucijos – Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos – teigia, kad FSB domisi visais į Rusiją vykstančiais Lietuvos gyventojais.

REKLAMA

Slaptos informacijos neturintys lietuviai gali būti išnaudoti propagandai platinti, teritorijai ir infrastruktūrai išžvalgyti, nelegaliai gabenti per sieną krovinius, skatinti provokacijas ar neramumus, rašoma dokumente.

Anot ataskaitos, kai kurie Lietuvoje dirbantys Rusijos žvalgybos karininkai geba bendrauti lietuvių kalba, o užmezgę kontaktą nepraėjus nė kelioms valandoms apie tai informuoja Maskvoje esančius koordinatorius.

Dokumente paviešinta neįvardyto asmens nuotrauka, ja iliustruojama informacija apie Rusijos diplomatais apsimetančių žvalgybos karininkų dalyvavimą mokslinėse konferencijose ir kituose oficialiuose renginiuose.

Rusija šnipinėja Baltarusiją

Lietuvos žvalgybos teigimu, pernai išaugus įtampai regione Rusijos žvalgybos tarnybos ne tik vykdė prieš NATO ir ES interesus nukreiptą žvalgybą, bet ir šnipinėjo Baltarusiją.

Kita vertus, Rusijos veiksmai Ukrainoje ir baimė, kad panašus scenarijus pasikartos Baltarusijoje, lėmė augantį Baltarusijos KGB nepasitikėjimą Rusijos žvalgybos tarnybomis, teigiama ataskaitoje.

Dokumente nurodoma, kad pačios Baltarusijos slaptųjų tarnybų taikinyje verbavimo pasienyje mastas sumažėjo, nes Lietuvos teisėsaugos institucijų pareigūnai atsižvelgė į rekomendacijas ir rečiau vyko į Baltarusiją asmeniniais tikslais.

Valstybės saugumo departamentas ir karinė žvalgyba nuo pernai kartu skelbia grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Su juo galima susipažinti VSD ir Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėse.

 


Rašyti komentarą...
j
jonas
2017-04-03 17:57:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Snipas kiaules snukis..agentas,zvalgas,informatorius..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų