VRK vadovė Matjošaitytė: šis balsavimas šiek tiek skirsis

Išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture prasidėjo įdomybėmis – naktį bandyta įsilaužti į išankstinio balsavimo vietą. Tiesa, nieko pagrobti nepavyko, o Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sako, kad, net ir patekus į patalpas, vogti nebūtų ką – geriausiu atveju kompiuterius ir spausdintuvus. Skirtingai nuo pirmojo turo, šįkart saviizoliacijoje esantiems rinkėjai galės patys atvykti į balsavimo punktus išreikšti valią.

Tiesa, kol kas didelio susidomėjimo šia galimybe nėra, o didžiausiais iššūkiais atvykusiems tapo įmesti voką į balsadėžę.

Plačiau apie prasidėjusį išankstinį balsavimą, kas šiame ture bus naujo, kalbėjome su VRK pirmininke Laura Matjošaityte.

Laba diena, šiandien ryte tik atsidarė balsavimo apylinkės ir vėl nusidriekė eilės. Tai kuo šis išankstinis balsavimas skirsis nuo praeito turo?

Na, nuo praeito turo šiek tiek skirsis, šiek tiek ne. Rinkimų biuletenis jau bus tiktai vienas, nebus daugiamandatės apygardos biuletenių, žinoma, galima bus balsuoti iš anksto 4 dienas, yra išankstinio balsavimo vietos visose Lietuvos savivaldybėse, galima atvykti visoje Lietuvoje. Galima balsuoti nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Antrajame rinkimų ture, reaguodami į nuolat besikeičiančią epidemiologinę situaciją, mes priimėme sprendimą kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad būtų sudarytos galimybės asmenis, esantiems saviizoliacijoje, būtent tiems, kurie yra grįžę iš užsienio arba tiems, kurie turėjo kontaktų, sąlytį su sergančiaisias, būtų sudarytos galimybės laikinai palikti saviizoliacijos vietą ir, sveikatos apsaugos ministro įsakymu, asmenims iki 3 val. be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimo yra sudaryta galimybė plaikti savo izoliacijos vietą, atvykti į vieną iš išankstinių balsavimo vietų, skirtų išimtinai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, kurios yra Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose, ir pasinaudoti teise balsuoti. 

REKLAMA

Kaip bus užtikrintas žmonių saugumas?

Svarbu pabrėžti, kad neis į bendrą eilę, yra 4 išankstinio balsavimo vietos. Pavyzdžiui, Vilniuje, Laisvės prospekte 5, ten yra „Litexpo“ aikštelė, galima atvažiuoti. Kaune, Šiauliuose, Raseiniuose yra vieta. Ir tose išankstinio balsavimo vietose balsuoja tik asmenys, esantys saviizoliacijoje, negali vykti kiti rinkėjai, kad nebūtų maišymosi, baimių.

Kiti rinkėjai vėlgi turi išankstinio balsavimo vietas. Kalbant apie Vilnių, tai mes turime ir tą pačią Sacharavo, Lukiškių aikštę, Vilniaus savivaldybę, Saulėtekį, tai tikrai matom, kad nuo ryto susidomėjimas didelis. Atrodo, Sacharavo aikštė šiek tiek yra nuotoliau ir gal nėra taip patogiai pasiekiama, bet šiandieną pastebėjome, kad ten yra didesnis rinkėjų antplūdis negu Lukiškių aikštėje arba Vilniaus savivaldybėje.

Visą pokalbį su VRK pirmininkę Laura Matjošaityte kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
j
jop
2020-10-19 21:18:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, kas laimėtų rinkimus, jei 95% rinkėjų balsuotų?
Atsakyti
0

M
Marke
2020-10-19 20:57:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinom gerb matisoaityte, puse biuletenių nuo palapinių taip ir nepasieks perskaičiavimo posto, kas užtikrins kad jų neapleis?
Atsakyti
-1

M
Marke
2020-10-19 20:57:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinom gerb matisoaityte, puse biuletenių nuo palapinių taip ir nepasieks perskaičiavimo posto, kas užtikrins kad jų neapleis?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų