VRK: rinkėjų aktyvumas kol kas didesnis nei 2016-aisiais papildyta 10.43 val.

Seimo rinkimuose sekmadienį per pirmąsias tris valandas balsavo 5,91 proc. rinkėjų –  šiek tiek daugiau nei per praėjusius parlamento rinkimus 2016 metais, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys. 

„Rinkėjų aktyvumas šiandien 10 valandos duomenimis viršija 2016 metais turėtą rinkėjų aktyvumą“, – žurnalistams sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Kartu su balsavusiais iš anksto, bendras aktyvumas iki 10 valandos siekia 17,56 proc., rodo VRK interneto svetainėje skelbiami duomenys.

Balsavimas rinkimų dieną prasidėjo neblogai, 7 val. ryto visos rinkimų apylinkės buvo prisijungusios prie komisijos informacinės sistemos, pradėjo darbą nuo ankstaus ryto, rinkėjai keliavo į rinkimų apylinkes, gavome informacijos, kad neretai yra susidariusios ir rinkėjų eilutės, kadangi visi laikosi saugaus atstumo“, – sakė L. Matjošaitytė.

VRK duomenimis, iš anksto balsavo 11,64 proc. rinkėjų, iš jų – per 170 tūkst. balsavo savivaldybėse ir kitose patalpose. Specialiuose punktuose – beveik 14 tūkst., o namuose – 96 tūkst. rinkėjų.

Pasak L. Matjošaitytės, iš visų asmenų, prašiusių balsuoti namuose, kurie yra saviizoliacijoje – 41 proc. yra grįžę iš užsienio, 31 proc. turėjo kontaktą su sergančiuoju, o 28 proc. – sergantys Covid-19.

Balsų skaičiavimas Seimo rinkimuose užtruks ilgiau nei įprasta

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad Seimo rinkimų rezultatai gali būti paskelbti šiek tiek vėliau nei įprasta, nes daug žmonių savo valią pareiškė iš anksto, o jų balsus suskaičiuoti užtrunka ilgiau.

„Prašome visų kantrybės, rinkimų rezultatai nebus taip greitai“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė VRK pirmininkė.

Prieš ketverius metus iki 10 val. balsavo 4,8 proc. rinkėjų, o iš anksto – 6,65 proc., tačiau tuomet išankstinis balsavimas savivaldybėse truko trumpiau. 2016-aisiais bendras aktyvumas šiek tiek viršijo 50 proc.

Seimo rinkimuose 2012 metais savo valią iki 10 val. rinkimų dieną buvo pareiškę 5,35 proc. rinkėjų, o išankstiniame balsavime dalyvavo  5,51 proc. rinkėjų.

Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir baigsis 20 valandą. Rinkimuose gali dalyvauti beveik 2,5 mln. rinkėjų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų