• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija ketvirtadienį rekomendavo ketvirtą skiepų nuo COVID-19 dozę didesnės rizikos grupėms, šiuo sprendimu pasekdama Izraelio ir kelių Europos šalių pavyzdžiu.

Vokietija ketvirtadienį rekomendavo ketvirtą skiepų nuo COVID-19 dozę didesnės rizikos grupėms, šiuo sprendimu pasekdama Izraelio ir kelių Europos šalių pavyzdžiu.

REKLAMA

Vokietijos vakcinų priežiūros agentūra STIKO nurodo, jog papildoma skiepų dozė pažeidžiamiausiems žmonėms būtina, nes nauji duomenys parodė, kad „apsauga nuo šiuo metu cirkuliuojančio omikron varianto silpsta praėjus keliems mėnesiams po pirmosios stiprinamosios dozės“.

Ketvirta doze turėtų būti skiepijami vyresni nei 70 metų žmonės, vyresni nei penkerių metų asmenys su silpnesne imunine sistema, taip pat asmenys, dirbantys medicinos ir slaugos įstaigose, kad būtų apribotas karantino ir ligos poveikis darbuotojams, nurodė STIKO.

Izraelis praėjusį mėnesį tapo pirma pasaulio valstybe, pradėjusia skiepijimo ketvirta vakcinos nuo COVID-19 doze kampaniją. Iš pradžių skiepyti pagyvenę žmonės ir sveikatos apsaugos darbuotojai, o vėliau papildomas skiepas pasiūlytas visiems pažeidžiamiems asmenims, vyresniems nei 18 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Danija, Vengrija ir Ispanija taip pat siūlo ketvirtą dozę didesnės rizikos grupėms. Tarp kitų tokius sprendimus priėmusių šalių yra Čilė ir Brazilija.

REKLAMA

Tačiau tokią politiką sveikina ne visi. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ne kartą įspėjo turtingesnes šalis, kad jos negali stiprinamosiomis dozėmis atsikratyti pandemijos.

„Visuotinės stiprinamųjų dozių programos tikriausiai pailgins COVID-19 pandemiją, o ne ją užbaigs, nukreipdamos tiekimą šalims, kur ir taip paskiepyta daug gyventojų, ir suteikdamos virusui daugiau galimybių plisti ir mutuoti“, – gruodžio mėnesį sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

REKLAMA
REKLAMA

Apie Vokietijos – daugiausiai gyventojų turinčios Europos Sąjungos valstybės – sprendimą paskelbta jai dėl omikron atmainos plitimo fiksuojant rekordinius naujų COVID-19 atvejų skaičius.

Per praėjusią parą Vokietijoje užregistruota per 236 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų, nurodo Roberto Kocho Institutas.

Dviem vakcinos dozėmis Vokietijoje yra pasiskiepiję beveik 75 proc. žmonių – šiek tiek mažiau nei kitose Vakarų Europos šalyse, tokiose kaip Prancūzija ir Ispanija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau kaip 53 proc. vokiečių yra gavę tris skiepų dozes.

Vokietijoje kaip stiprinamosios dozės naudojamos tik iRNA tipo vakcinos, gaminamos „BioNTech“ ir „Pfizer“ ar „Moderna“.

STIKO rekomendavo rizikos grupėms priklausantiems asmenims po trečiosios dozės ketvirtąja skiepytis praėjus bent trims mėnesiams, o sveikatos apsaugos ir senelių namų bei slaugos darbuotojams – praėjus pusmečiui.

STIKO nerekomenduoja ketvirtos skiepų dozės tiems, kas po trečiosios buvo užsikrėtę virusu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų