Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą nuteisto buvusio "Vilniaus brigados" nario Igorio Achremovo advokatė Lolita Erika Auželytė teigia nematanti priežasties, dėl ko jos ginamas asmuo negalėtų būti paleistas.

REKLAMA

Vilniaus antrųjų pataisos namų administracija buvo prašiusi Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo paleisti į laisvę 15 metų kalintį I.Achremovą. Pataisos namų administracijos teikime teigiama, kad buvęs "Vilniaus brigados" narys dabar vertintinas teigiamai, jis buvo skatintas 14 kartų už gerą veiklą, dirbo.

Tačiau apylinkės teismas kovo 3-iąją nusprendė prašymo netenkinti. Šis sprendimas apskųstas Vilniaus apygardos teismui (VAT).

REKLAMA
REKLAMA

"Kovo 3-iosios teismo sprendimas formalus - neįvardyta priežastis, kodėl negalima nutraukti bausmės vykdymo. Turėtų būti objektyviai ir išsamiai išnagrinėtos visos aplinkybės", - ketvirtadienį per VAT posėdį teigė advokatė.

Ji aiškino, kad I.Achremovas gali būti paleistas, kadangi yra atlikęs daugiau nei pusę jam numatytos bausmės - 15 iš 25 metų. Per šį laikotarpį esą nekilo problemų dėl jo elgesio, nuteistasis gailisi nužudęs V.Lingį.

"Taip, padarytas nusikaltimas yra labai sunkus. (...) Bet I.Achremovo lygtinio paleidimo klausimas nėra precedentas. (...) Praktiškai atlikta 15 metų bausmės. Nutylima, kad atlikta tokia didelė bausmės dalis. Jei vertintume asmenybės pavojingumą, kaip jis gali būti pavojingas, jei dėl jo parodymų išaiškintas sunkus nusikaltimas ir pavojinga grupuotė. (...) Jis dirba, bendrauja su šeima. Jis suvokia, ką padarė, ir kaltės jausmas liks visam gyvenimui", - kalbėjo L.E.Auželytė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau teismo posėdyje dalyvavęs prokuroras Šarūnas Astrauskas pareiškė, kad Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo sprendime nurodyta aiški priežastis, kodėl negalima I.Achremovo išleisti nepasibaigus nustatytam bausmės laikui - tai yra labai sunkus tyčinis nusikaltimas.

"Nesutikčiau su argumentais, kad teismas neobjektyviai įvertino bylos aplinkybes ir faktus. Apylinkės teismas įvertino, kad jis charakterizuojamas teigiamai, kad atliko daugiau nei pusę bausmės. Tačiau įvertino ir tas aplinkybes, dėl kurių nusprendė prašymo nepatenkinti - kad I.Achremovas tikrai nuteistas už labai sunkius tyčinius nusikaltimus - nužudymą ir dalyvavimą nusikalstamame susivienijime", - teigė prokuroras.

Pasak jo, likusi bausmės, skirtos buvusiam "Vilniaus brigados" nariui, dalis - 9 metai ir 7 mėnesiai - yra "pakankamai didelė".

Teismas sprendimą šioje byloje skelbs pirmadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų