Visvaldui Matijošaičiui – nemalonumai dėl statybų Kačiūniškės dvare

Kaip portalą „Kas vyksta Kaune“ informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, tyrimas dėl savavališkų statybų Visvaldui Matijošaičiui priklausančiame Kačiūniškės dvare Kauno rajone buvo užbaigtas praeitą savaitę. Dėl keturių nagrinėtų pažeidimų atsakovui surašyti aktai, iš kurių net trijuose skelbiamas verdiktas – šalinti savavališkos statybos padarinius. Remiantis šiuo inspekcijos sprendimu, ant senų pamatų pastatytas naujas svirno pastatas taip pat turės būti nugriautas. 

Naujai pastatytą svirną teks griauti

Be statybą leidžiančių dokumentų šiame valstybės saugomame kultūros paveldo objekte buvo atliktas kapitalinis daugiabučio gyvenamojo namo (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų rūmų) remontas, paprastasis vienbučio gyvenamojo namo (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų namo) remontas, rekonstruotas pagalbinis ūkio pastatas (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų svirnas) ir nugriautas pagalbinis ūkio paskirties pastatas (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų tvartas).

Kaip informuojama statybos inspekcijos pateiktuose atsakymuose, dėl visų keturių veikų buvo surašyti savavališkos statybos aktai, o dėl trijų iš jų – ir privalomieji nurodymai pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Anksčiau publikuotuose statybos inspekcijos pateiktuose atsakymuose nurodyta, kad Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų rūmuose be leidimų ir derinimų naujai įrengtos durys ir langai bei išgriautos sienos, perdažytas fasadas. Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų name be tai leidžiančių dokumentų apšiltinti fasadai, atlikti tinkavimo darbai.

Kaip jau žinoma, valstybės saugomų kultūros paminklų sąraše esantis Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų svirnas buvo savavališkai nugriautas ir perstatytas naujai be priestatų. Dėl visų šių atliktų darbų inspekcija priėmė vienodą negailestingą sprendimą – nurodė pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Be leidimo nugriauta ir dar viena nekilnojamojo turto vertybė – autentiškas Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų tvartas. Kadangi paveldo specialistų išvadose buvo teigiama, kad atstatyti padarytos žalos nebegalima, dėl šio pastato surašytas tik savavališkos statybos aktas.

REKLAMA

Visos šios istorijos metu V. Matijošaitis nuosekliai laikėsi versijos, kad nugriauti pastatai „buvo apgriuvę, sukrypę, be stogų, durų, langų, o kai kurių išvis tesimatė pamatai“ bei džiaugėsi, kad jam „pavyko išsaugoti istorinius statinius, prikeliant juos naujam gyvavimui“.

Baudos dar nėra aiškios

Statybos inspekcijos atstovė ryšiams su visuomene Ieva Liutkutė portalui „Kas vyksta Kaune“ šį pirmadienį teigė, kad administracinių nusižengimų protokolai kol kas nebuvo surašyti, kadangi tikslinama tyrimui reikšminga informacija. „Atsižvelgiant į tai, šiuo metu inspekcija negali atsakyti į klausimus dėl skirtų baudų dydžių“, – sakė I. Liutkutė.

Kaip skelbta anksčiau, jei už minėtus pažeidimus inspekcija skirs maksimalias baudas, suma gali siekti iki 16 tūkst. eurų. Jau anksčiau šioje istorijoje savo nuosprendį paskelbė ir Kultūros paveldo departamentas, kuris pripažino, kad už dvaro teritorijoje nugriautus pastatus valstybė patyrė 34 tūkst. eurų žalą – ją įpareigojo atlyginti pastatų tvarkymo darbus teritorijoje vykdžiusį fizinį asmenį. Numatyta, kad šią sumą į valstybės biudžetą privaloma pervesti iki balandžio 1 d.

Pagal statybos inspekcijos pateiktą išaiškinimą, savavališkos statybos dokumentai ir baudos Kačiūniškės dvare vykdomų savavališkų darbų atveju turėtų būti skiriamos statytojui, kuriuo laikomas asmuo, kuris investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda atlikti kitam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kitai užsienio organizacijai). Atsižvelgiant į tai, galima daryti prielaidą, kad šį kartą baudos bus skirtos pastatų savininkui V. Matijošaičiui.

Pats Kauno meras nuo komentarų statybų Kačiūniškės dvare tema yra linkęs susilaikyti ir praėjusią savaitę portalui „Kas vyksta Kaune“ pateikė trumpą atsakymą.

„Seserų benediktinių vienuolynas, vadinamas Kačiūniškės dvaras, yra asmeninis mano turtas, niekaip nesusijęs su kasdieniu mero darbu, todėl norėčiau susilaikyti nuo platesnių komentarų apie privačius dalykus“, – anksčiau portalui per savo patarėjus atsakymą yra atsiuntęs V. Matijošaitis.

Straipsnio autorė: BRIGITA SABALIAUSKAITĖ.


Rašyti komentarą...
J
Jau
2020-01-27 16:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu. Jei atstato tai blogai, tai tegul sugriūva
Kad tik pakenkti tiems kas investuoja atstatinėja. Geriau kad būtų griuvėsių krūvos. :)
Atsakyti
-5

J
Juozas
2020-01-27 16:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu tvarko, atstato, grąžina...- reikia bausti! Kas gali paneigti ar ne per daug draudimų, apribojimų.... ir apskritai įvairių " inspekcijų "?
Atsakyti
-6

j
jonas
2020-01-27 17:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmogus sutvarke graziai o ateina dykaduoniai tikrintojai inspektoriai cia tai anonsas.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų