Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Virš kai­mo praū­žė vie­su­las

Liudininkas: pamačiau pakeltą iš vietos kieme stovėjusį suoliuką ir tolyn nuskrendantį „piltuvą"

Laima AGANAUSKIENĖ

Vakar apie pietus Šniūraičių kaimo (Radviliškio rajonas) gyventojus šiurpino kelias minutes ūžavęs viesulas. Laimei, taip ir nenusileidęs jo „piltuvas“ apardė tik kelių kaimo pastatų stogus.

REKLAMA

„Piltuvas“ nenusileido

24 metus Šniūraičių kaime gyvenantis Fiodoras Jančenkovas buvo sodybos kieme, kai tolumoje pamatė tai pakylantį, tai nusileidžiantį piltuvo formos debesį.

Vyras spėjo pasakyti žmonai: „Mama, žiūrėk, leika“, kai išgirdo keistą ūžesį ir išvydo nuo kaimyno namo stogo plėšiamus šiferio lakštus.

„Tuo kartu nespėjau ir išsigąsti. Pamačiau pakeltą iš vietos kieme stovėjusį suoliuką ir tolyn nuskrendantį „piltuvą". Nežinau, kas būtų buvę, jei jis būtų nusileidęs žemyn“, – pasakojo įvykio liudininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras prisiminė, jog didžiulė vėtra kaime siautėjo prieš porą dešimtmečių, tačiau tada tai tebuvo stiprus vėjas. Tąkart buvo nunešta kur kas daugiau stogų, padaryta gerokai didesnė žala.

F. Jančenkovo kaimynė Regina Lazdauskienė ravėjo daržą, kai pamatė nuo jų ūkinio pastato nešamą šiferį.

„Net nemačiau, kad čia viesulas praūžė, maniau, kad šiaip lietaus debesys tvenkiasi, todėl skubėjau ravėti galvos nepakeldama. Tik jau po visko rankos pradėjo drebėti“, – sakė moteris, irgi paminėjusi ją nustebinusį keistą garsą.

Iškvietė iš kino salės

Labiausiai nuo kaimo paviršiumi praslinkusio viesulo nukentėjo Vilijos ir Andriaus Kauneckų šeima. Stiprus vėjo gūsis nuniokojo jų gyvenamąjį namą.

Jauna šeima tuo metu buvo Šiauliuose kino teatre, kai suskambo telefonas. Iš paskambinusio kaimyno išgirdę apie viesulo padarinius, šniūraitiškiai suskubo namo nebaigę žiūrėti filmo.

REKLAMA
REKLAMA

Kai „Šiaulių kraštas“ apsilankė Kauneckų sodyboje, A. Kauneckas jau dengė stogą nusipirkta polietileno plėvele.

„Laimei, kad kieme tuo metu nebuvo automobilių ir nežaidė dukrytė, nes šiferio lakštai sukrito būtent ten, kur stovėdavo mašinos ir mėgdavo žaisti mergaitė“, – sakė penkerius metus Šniūraičiuose gyvenanti šeima.

Kauneckų namas apdraustas, todėl jie tikisi, kad patirti nuostoliai bus padengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų