Virgis Valentinavičius. Nausėdos rinkimų kampanija populizmu pralenkia tik Pakso kampaniją

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda laimėjo rinkimus kaip nepriklausomas kandidatas, bet partijų paramos Seime jam, kaip ir jo pirmtakams, greičiausiai prireiks. Ar šalies vadovas steigs naują „prezidentinę” partiją su Nausėdos vėliava? O gal ieškos atramos rinkdamasis tarp Tėvynės sąjungos, valstiečių ir socialdemokratų?

Apie tai – TV3 žinių pokalbis su politologu Virgiu Valentinavičiumi.

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda kandidatavo ir laimėjo rinkimus kaip nepriklausomas nuo partijų. Bet ir nepriklausomam nuo partijų kandidatui reikia tų partijų paramos, ypač Seime. Kaip jūs manote, kuo remsis Gitanas Nausėda?

Be abejo, kiekvienas prezidentas turi ieškoti atramos Seime ir nebūtinai ta atrama būna tos partijos, kurios rėmė (rinkimuose, – red. past.). Gitano Nausėdos populistinė kampanija, kuri primena Dalios Grybauskaitės pirmą rinkimų kampaniją – noras įtikti visiems ir žadėti visiems, kas ko paprašo. Tai ideologiškai yra visiška mišrainė ir populizmu šita kampanija pralenkia tik Rolando Pakso kampanija. Iš vienos pusės – jokių išankstinių įsipareigojimų atskiriems ideologiniams principams ar partijoms nėra. Tai galėtų Gitanui Nausėdai padėti, nes teoriškai, jis gali tartis su bet kuria partija parlamente.

Bet mes žinome, kad taip nepavyksta ir prezidentui reikia turėti tų partijų palaikymą, kurios galėtų tapti atrama Seime ir kurios galėtų įgyvendinti prezidento idėjas bei sumanymus.

Mums dar, toli gražu, nėra aišku, koks bus Gitanas Nausėda ir jo pažiūros, politinės nuostatos po rinkimų. Nes prieš rinkimus jokių griežtų pažiūrų nebuvo. Ir ta prasme, jo rinkimų programa ir jo rinkiminiai pažadai, yra artimiausi, kaip nebūtų keista, valdančiajai partijai, žaliųjų-valstiečių partijai. Ši partija per 2016-ųjų rinkimus laimėjo lygiai tokia pat ideologine mišraine: socialinis teisingumas, kartu ir geros sąlygos verslui, pensijos pensininkams – pažadai visiems.

REKLAMA

Bet mes matome, kokios žiežirbos buvo tarp Sauliaus Skvernelio ir Gitano Nausėdos. Tarp jų nėra sutarimo, ir, aš asmeniškai, neįsivaizduoju, kad valstiečiai taptų ta atrama naujajam prezidentui.

Per antrą rinkimų ratą Ramūnas Karbauskis vienareikšmiškai parėmė Nausėdą prieš Šimonytę. Atskiros žiežirbos per atskirus debatus, visiškai nereiškia, kad jie negali sutarti.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2019-06-06 19:53:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškas mėšlas šis straipsnis. Turginių bobų blevyzgų lygyje.
Atsakyti
-2

V
Vytautas
2019-06-06 20:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valentinavičiau, ateis diena kai būsi pensisininkas.
Atsakyti
-2

A
Andrius
2019-06-06 19:24:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubiliaus zopalizas.Bendrai jis visu zopalizas
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų