Vilniuje skinasi kelią draudimas rūkyti ten, kur žaidžia vaikai

Vilniaus miesto savivaldybės taryba po pateikimo pritarė draudimui rūkyti vaikų žaidimo aikštelėse. Klausimas dabar keliaus svarstymui į savivaldybės Aplinkos komitetą. Vietų, kuriose draudžiama rūkyti, sąrašą siūloma papildyti ir dar viena vieta sostinės centre.

„Šiuo metu yra draudimas rūkyti Sereikiškių parke, Vinco Kudirkos aikštėje. Siūlome tarybai papildomai numatyti draudimą rūkyti Žemaitės skvere ir visose Vilniaus vaikų žaidimų aikštelėse“, – naujienų agentūrai BNS prieš balsavimą teigė savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Anot jo, drausti rūkyti Gedimino prospekte esančiame Žemaitės skvere siūloma todėl, kad ten taip pat įrengta žaidimų aikštelė. Be minėtų draudimų rūkyti taip pat negalima visuose sostinės viešojo transporto laukimo paviljonuose.

Tarybos nariai rūko ant supynių

Tarybos narys Jaroslavas Kaminskis teigė, kad jam nepatinka toks sprendimas, nes, politiko nuomone, niekas nesukontroliuos, kad žmonės nerūkytų vaikų žaidimo aikštelėse.

„Man labiau rūpėtų, jeigu su šuniukais būtų draudžiama eiti į aikšteles. Nežinau, kas labiau kenkia vaikams: ar šuns įkandimas, ar antrinis dūmas“, – samprotavo J. Kaminskis.

Kasparas Adomaitis svarstė, kad priėmus draudimą reikėtų aikšteles pažymėti ženklais įspėjančiais apie draudimą. Kitas tarybos narys Vincas Jurgutis teigė, kad Žemaitės skveras prieš keletą metų atrodė taip, kad jame net nesinorėjo rūkyti, dėl ten buvusiu šabakštynų. V. Jurgutis taip pat klausė, ar nakties metu irgi nebus galima rūkyti vaikų žaidimo aikštelėse.

„Aš gyvenu name, kuriame nėra balkono. Yra stovėjimo aikštelė ir vaikų žaidimo aikštelė. Tenka prisipažinti, yra tokių vakarų, tamsoje, labai vėlai, kai aš esu išėjęs iš savo buto, atsisėdęs ant supynių ir surūkęs cigaretę“, – pasakojo V. Jurgutis.

Prieš balsavimą Renata Cytacka siūlė visiems rūkantiems tarybos nariams nusišalinti nuo balsavimo. Rūkantieji tarybos nariai nuo balsavimo nenusišalino, bet dauguma nusprendė pritarti šiam sprendimui po pateikimo.

REKLAMA

Po balsavimo Markas Adamas Haroldas teigė, kad žmonėms yra savaime suprantama, kad negalima rūkyti prie vaikų.

„Man labai liūdna, kad kažkas galvoja, kad geriausias sprendimas yra draudimas“, – kalbėjo M. A. Haroldas.

J. Kaminski po balsavimo teigė, kad draudimas nieko neduos, tik pasipriešinimą.

„Mes su Vincu [Jurgučiu] išeisim iš principo dešimtą valandą parūkyti, niekam nedarydami žalos“, – šmaikštavo tarybos narys.


Rašyti komentarą...
K
Kauniete
2019-04-10 19:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargšai vaikai...kur jie db parukys???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų