• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateinantį pirmadienį Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje 32 klasėse iš 35 atnaujinamas kontaktinis ugdymas, penktadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Ateinantį pirmadienį Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje 32 klasėse iš 35 atnaujinamas kontaktinis ugdymas, penktadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

REKLAMA

Į mokyklą negrįšiantiems vaikams bus užtikrintas nuotolinis ugdymas. Anksčiau skelbta, kad minėtoji sostinės mokykla pasirinkta pilotiniam projektui.

Jau ketvirtadienį kaupinių būdu pradėti testuoti mokytojų šeimų ūkiai, o nuo penktadienio pradedamas mokinių šeimų ūkių testavimas. Testuojant šiuo būdu, kartu tiriami visų drauge gyvenančių žmonių ėminiai. Per savaitgalį bus ištestuoti 630-ies mokinių šeimų ūkiai, paaiškėjus, kad kaupinys yra neigiamas – vaikas jau nuo pirmadienio galės eiti į mokyklą.

Jei kaupinys būtų teigiamas, būtų atliekamas PGR testas ir nustačius, kad bent vienam iš šeimos ūkio narių COVID-19, vaikas liktų namuose ir izoliuotųsi 14 dienų bei mokytųsi nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė primena, kad kaupinių testavimas yra paprastesnis ir sukelia mažiau diskomforto, nes ėminys imamas iš nosies, pusantro centimetro gylyje. Viso šeimos ūkio ėminiai dedami į vieną terpę ir keliauja į laboratoriją tyrimui. Rezultatus šeima gauna trumpąja SMS žinute.

REKLAMA

Po mažiau nei savaitės, vasario 26 dieną, mokykloje bus atliekamas pakartotinis mokinių ir mokytojų testavimas. Toks testavimas bus vykdomas  kiekvieną savaitę.

Šįkart testavime mokinių tėvai ir mokytojų šeimų ūkiai nebedalyvaus – kaupiniai bus imami iš mokinių ir mokytojų sudarytų grupių. Nenustačius COVID-19 atvejų, pamokos vyks toliau, kaip numatyta, tačiau jei testavimo metu kažkuriame iš kaupinių bus nustatytas bent vienas atvejis – bus atliekamas PGR testas ir teigiamo COVID-19 rezultato atveju izoliuotis teks visai klasei, o pamokos jai bus vykdomos nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak savivaldybės, toks mokyklos veikimo modelis, kuris bus vykdomas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, sėkmingai taikomas ir kitose šalyse.

Grįžus moksleiviams, mokykloje bus laikomasi visų saugumo reikalavimų: klasės tarpusavyje nesimaišys, bus laikomasi atstumo ir higienos reikalavimų.

Viso mokyklos veikimo laikotarpio metu Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komanda ir mokyklos administracija stebės situaciją. Jei bus pasiekta norimo rezultato – saugiai vykdyti ugdymo procesą mokykloje – ateityje duris atverti galėtų vis daugiau mokyklų.

Šį bandomąjį projektą savivaldybė vykdo suderinusi su Vyriausybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų