Vilniuje atidarytas Fabijoniškių baseinas

Naujųjų metų išvakarėse sostinėje atidarytas Fabijoniškių baseinas. Sportininkams ir miesto gyventojams jis duris atvers trečiadienį.

„Pagrindo džiaugtis tikrai yra, nes Vilniuje jokie baseinai 30 metų nebuvo statomi, o Lietuvoje dar nebuvo aštuonių takelių 25 metrų sportininkams tinkamo baseino. Toks baseinas – pirmasis Lietuvoje“, – BNS sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Baseino statybos savivaldybei kainavo kiek daugiau 3,1 mln. eurų.

25 metrų ilgio 8 takelių plaukimo baseine veiks pirčių zona, treniruoklių, sporto salės, bus 100 vietų žiūrovų tribūna, persirengimo erdvės 140 lankytojų, šalia baseino įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės.

Pasak sostinės mero, naujųjų metų pradžioje su plaukimo federacija bus diskutuojama dėl tolesnės baseinų plėtros Vilniuje.

„Su plaukimo federacija esame sutarę, kad nereikia sustoti, reikia judėti toliau. Sausio mėnesį sėdame ir kalbame, kaip turėtų atrodyti nauji baseinai – ar tokių pačių parametrų, ar kažkuo skirtis, ar prie mokyklų, ar ne prie mokyklų. Svarbu tiksliai identifikuoti, ko tiksliai reikia“, – teigė R. Šimašius.

Pernai liepą uždarius Lazdynų baseiną, pusantrų metų Vilniuje vandens sportininkai ir mėgėjai neturėjo jiems tinkamo objekto.

„Šventė kaip ir dviguba – naujieji metai ir baseino atidarymas. Ačiū sporto bendruomenei už kantrybę, už ištvermę“, – baseino atidaryme sakė plaukimo federacijos vadovas Emilis Vaitkaitis.

Vienkartinis apsilankymas baseine dviems valandoms su pirtimis kainuos 10 eurų, metinio abonemento kaina – 319 eurų. Aplink Vilnių esančiuose artimiausiuose Elektrėnų, Širvintų ir Varėnos baseinuose vienkartinio apsilankymo kaina – gerokai mažesnė ir svyruoja nuo 3 iki 4,5 euro.

R. Šimašius tokią kainą grindžia tuo, kad baseinas orientuotas daugiau sportininkams negu miesto gyventojams.

REKLAMA

„Apskritai 80 procentų viso laiko yra rezervuota būtent būreliams ir užsiėmimams. Dėl to vienkartinis atėjimas liko šiek tiek brangesnis“, – BNS teigė sostinės meras.

Tačiau, pasak R. Šimašiaus, miesto gyventojai kviečiami užsirašyti į grupinius užsiėmimus – 8 kartai per mėnesį su treneriu atsieis 52 eurus.

Nors naujasis Fabijoniškių baseinas ir orientuotas į sportininkų ugdymą, tačiau kiek anksčiau vandens sporto šakų atstovai buvo išreiškę nuomonę, kad jis nepatenkins visų sportininkų poreikių, todėl tiek plaukikai, tiek vandensvydininkai, tiek kiti vandens sporto atstovai laukia Lazdynų baseinų komplekso atidarymo.

Kompleksą planuojama atidaryti kitų metų gale, jame turėtų būti 25 metrų ir šuoliams tinkamas baseinas bei 50 metrų olimpinis baseinas.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų