• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje ketvirtadienį atidaroma pirmoji Lietuvoje maisto atiduotuvė.

Vilniuje ketvirtadienį atidaroma pirmoji Lietuvoje maisto atiduotuvė.

REKLAMA

Anot „Maisto banko“, tai unikali vieta ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – čia nepasiturintieji maistą galės pasirinkti patys ir atsiimti jį visiškai nemokamai.   

Atiduotuvės asortimentą sudarys nuo išmetimo „Maisto banko“ savanorių išgelbėtas ir partnerių paaukotas maistas.

Kaip pranešė „Maisto bankas“, atiduotuvė bus skirta Vilniaus ir Vilniaus rajono nepasiturintiems gyventojams, kuriuos paremti „Maisto bankui“ rekomenduoja šių savivaldybių socialiniai darbuotojai.

Planuojama, kad atiduotuvėje per savaitę apsilankys apie tūkstantį žmonių. Per metus jiems planuojama išdalinti apie 500 tūkst. kilogramų duonos, mėsos, pieno gaminių, vaisių ir daržovių ir kito maisto.

Šiuo metu atiduotuvė veiks nuo pirmadienio iki penktadienio, lankytojus aptarnaus pagal jiems individualiai „Maisto banko“ savanorių sudarytus maisto atsiėmimo grafikus.

REKLAMA
REKLAMA

Anot „Maisto banko“, jeigu žmogui yra reikalinga pagalba maistu, pirmiausia jis turi kreiptis į savo seniūnijos socialinį darbuotoją ir tik po to laukti iš „Maisto banko“ informacijos apie jam sudarytą individualų grafiką lankytis atiduotuvėje.

REKLAMA

Praėjusiais metais „Maisto bankas“ išdalino beveik 11 tūkst. tonų maisto, iš jo 6 tūkst. tonų – planuoto išmesti, dar 1,3 tūkst. tonos nupirkta arba žmonių paaukota ir išgabenta į Ukrainą.

Šiuo metu „Maisto bankas“ paramą teikia daugiau nei 230 tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje, taip pat maistu remia 601 socialinę organizaciją. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų