Vilnietė kūdikį pagimdė namuose: atvykusius medikus išvarė Atnaujinta

Ketvirtadienio rytą greitosios pagalbos medikai ir policijos ekipažas lėkė į Ozo parką, K. Ulvydo gatvę. Kaip tv3.lt sužinojo, namuose gimdė jauna moteris.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vadovė Julija Samorokovskaja tv3.lt patvirtino, kad pirminė informacija apie įvykį gauta 10 val. 27 minutės. Pirminė informacija buvo tokia, kad moteris pagimdė namuose, reikalinga skubi medikų pagalba. Atvykus policijai, medikų brigada jau buvo vietoje.

Bendrosios pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė tv3.lt sakė, kad gauti du skambučiai bendruoju pagalbos telefonu.

„Pirmąjį kartą skambino vyras, kuris iškvietė medikų pagalbą, o netrukus paskambino greitosios pagalbos dispečerė, kuri pranešė, kad moteris pagimdė namuose, o naujagimiui reikalinga pagalba. Skambučio metu teigiama, kad gimdyvė medikus išvarė.“

Kaip aiškėja, moteris medikus išvarė tada, kai šie pasakė ketinantys gimdyvę ir naujagimį vežti į ligoninę. Namuose buvo ir pribuvėja. 

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Zdislavas Skvarciany BNS sakė, kad kūdikio būklė buvo patenkinama. 

Jis teigė, jog medikai buvo įleisti į butą, tačiau moteris atsisakė su jais bendrauti. 

„Man atrodo, kad jos vyras iškvietė, bet vėliau atšaukė. Mes vis tiek atvažiavome“, – teigė Z. Skvarcianys. 

Greitosios pagalbos darbuotojai įvykio vietoje buvo apie 30 minučių, tačiau atvykus policijai, brigada išvažiavo. 

Dėl Vilniuje ketvirtadienį namuose gimdžiusios moters policija nusprendė tyrimo nepradėti.

Sostinės policijos atstovas Tomas Bražėnas BNS sakė, kad medikai iškvietė policininkus, nes nerimavo dėl naujagimio sveikatos. 

„Į įvykio vietą atvykę pareigūnai apsižiūrėjo, tiek kūdikis, tiek gimdyvė buvo sveiki, jie ir išvyko“, – teigė policijos atstovas.

„Policija neturi pagrindo pradėti jokio tyrimo“, – pridūrė jis. 

Primename, kad rugpjūčio 26-ąją Lietuvą itin sukrėtė vilnietės gimdymas namuose. Tada moteris kūdikį ryžosi gimdyti namuose, tačiau naujagimis mirė. Policijos duomenimis, 1979 metais gimusi moteris gimdė vandenyje su pribuvėja. Gimęs berniukas nerodė gyvybės ženklų.

 


Rašyti komentarą...
D
Dangutė
2019-09-19 10:56:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kūdikis gyvas? Ar į Lietuvą viduramžiai grįžta? Ar "mamytė" viso proto, kad taip elgėsi ?
Atsakyti
-4

T
T
2019-09-19 11:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam tie medikai? Gimdyvei ju paslaugu nereikia, tai ir nevaziuokit, negaiskit laiko. Tegul naturaliste su savo vaikuciu kapanojasi patys. Komplikacijos? O koks skirtumas, cakros atsivers ir issigydys savaime. Kam rupi sitos urvines.
Atsakyti
-6

V
Va
2019-09-19 11:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir ne musu reikalas bet lietuva po truputi nyksta is zemelapio tai butu daug maloniau kad kudikiai isgyventu,nei paskui rasytu kad vaikelis neisgyveno
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų