Vilniečių eglė išskleidė 50 tūkst. lempučių skraistę virš Kalėdų miestelio

Šeštadienio vakarą Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė apgaubė susirinkusius tviskančia skraiste. Netikėtai ir originaliai sužibusi eglė leidžia pasijusti lyg stebuklinėje pasakoje. Paskelbęs Kalėdų sostinėje pradžią, Vilniaus meras Remigijus Šimašius kvietė vilniečius ir miesto svečius drauge pasitikti gražiausias metų šventes laimingiausioje Europos sostinėje.

(64 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Išsipildymo akcijos 2016“ koncertas

„Laikas pasipuošti miestams ir miesteliams, visiems sužibti ir gal net nerungtyniauti, kieno eglė gražesnė, o tiesiog pasidžiaugti“, – susirinkusius sveikino R.Šimašius ir pakvietė švenčių laukimo laikotarpiu dalytis gerumu.

Sostinės eglė kasmet nustebina dar nematytu meniniu išpildymu. Pernykštė Kalėdų eglė–namukas buvo tokia populiari, jog nesutilpdavo visi norintys apsilankyti jos viduje, tad šiemet po magiška eglės skraiste tikrai pakaks vietos visiems norintiems prisiliesti prie Kalėdų stebuklo.

Tviskanti eglutės skraistė suformuota iš 50 tūkstančių lempučių. Žiūrint iš toliau, matyti elegantiškas smaragdinis eglės siluetas, kuris tarsi lengvai plazdena, pakilęs virš Kalėdų miestelio. Priartėjus arčiau eglės, išryškėja dar keletas šviesomis ir žaislais išpuoštų sluoksnių.

REKLAMA

Palyginti su praėjusiais metais, šįmet Vilniaus eglė „paaugusi“ – jos aukštis siekia 27 metrus, bendras kompozicijos plotis – net 50 metrų, o plotas – net 2500 kv. m. Penkios dešimtys šventiškai dekoruotų Kalėdų miestelio namelių aplink eglę sukuria ypatingą erdvę – pilną šviesų, kvapų ir malonaus šurmulio.

Eglutės įžiebimo šventė į katedros aikštę subūrė minią pakiliai nusiteikusių vilniečių, kuriems koncertavo Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Linas Adomaitis, Girmantė Vaitkutė, Jurgis Brūzga, Sasha Song.

Vilniaus kalėdinė eglutė pernai susilaukė tarptautinio mėnesio – ji buvo įtraukta į kelis gražiausių pasaulio kalėdinių eglučių sąrašus, o savivaldybė nurodo, kad ji „diktuoja eglučių madas“. Šventinis Kalėdų eglutės įžiebimas vyksta kartu su „Išsipildymo akcijos“ finaliniu koncertu.

 


Rašyti komentarą...
V
Vilnietė
2016-12-11 12:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik grįžau iš Prahos, kur taip pat uždegta centrinė miesto eglė, tačiau ši eglė nėra esminis akcentas, su niekuo nekonkuruoja (nei su Bratislavos, nei su Brno eglėmis). Kiekvienoje didesnėje Prahos aikštėje, nebūtinai senamiestyje, bet ir miesto rajonų aikštėse, statomi šventiniai miesteliai, kaip ir Vilniuje. Didesnio žmonių susibūrimo vietose, kaip Vaclavo aikštėje, nuolat kūrenasi stilizuotas laužiukas, kuris visgi šildo, o paviljonų esmę, bent jau miesto centre, sudaro tikrai ne vaškinių žvakių ar šalto šokolodalo, šaltų ledinukų prekyba, kuo puikuojasi Vilniaus Katedros aikštės prekybos paviljonai, bet karštų gėrimų, punšo, nealkoholinio vyno, karšto kiaušininio, karšto medaus, karšto šokolado ir šokolado likerio prekyba. Vieni iš didesnių stiklinėlių, kiti iš mažyčių, nenori, perki tiesiog karštos arbatos, vaikštai ir šildaisi. Čekijoje populiaru per šventes kepti nacionalinį mielinį pyragą, ir jis kepamas čia pat, ant iešmų, ant žarijų, laužiamas, valgomas karštas. Yra ir daugiau karšto maisto, kuris parduodamas čia pat. Pyragų žarijos dvelkia šiluma, kol pastovi, nusiperki, jau ir sušyli. Tada su šiltu gėrimu rankoje gali pasižiūrėti kokių amatų gamintojų prekių. Vilniaus eglutę aplankiau kelis kartus ir teko nustebti: kelios besifotografuojančios jaunos poros, nejaukus šaltis ir vos keli veikiantys pavilijonai. Pavilijonuose dominuoja prekės, kurias galima nusipirkti ir kitur: klausimas, kam pirkti šaltyje? Vienas kitas įdomesnis gaminys, bet juk neatbėgama čia apsipirkti, o ir aplinka nesuteikia džiaugsmo vaikščioti ir dairytis. Kol per dieną sugalvoji, grįžti, jau randi uždarytą langelį. Nedirba. Penktadienį 20 val. nedirba niekas, nors žmonių nemažai, šeštadienį 22 val., nors žmonių po šventiškomis lemputėmis yra, dirba vos keli šventiniai nameliai: kažkas spragintus riešutus parduoda, kažkas karštą vyną. Nei šventiško šurmulio, nei galimybių pajusti šilumą. Ar aplink Vilniaus eglutę susispietę verslininkai neturi jokios fantazijos, kaip pritraukti žmones prie savo langelių, ar lietuviškas verslas stabdomas kitaism būdais, nežinau, bet be brangaus karšto (bet neskanaus) vyno daugiau nėra jokių įdomesnių pasiūlymų? Šventinis miestelis šeštadienio vakarą jau užsidaręs, kai tuo tarpu Praha net "verda" iki vidurnakčio. Vilniuje matau stirenančius šaltyje pardavėjus jų baltuose, nejaukiuose, nors ir meniškuose nameliuose. Nesuprantu šito Lietuvos eglių konkuravimo iššūkio, nes papuoštos eglės tikrai nekonkuruoja. Jeigu reikia konkuruoti, tai tik dėl lankytojų, ir ne konkuruoti, o kviesti juos pabūti. Tačiau koks čia malonumas pabūti tarp tučių, užvertais langais paviljonų, drėgmėje ir šaltyje? Kas iš tos meniškos eglutės ir eglučių konkurencijos tarp Lietuvos eglių miestų gyventojams, svečiams, verslui? Formalios, gražiai papuoštos ir tuščios aikštės, per kurias kuo greičiau norisi perbėgti, kad atsidurtum šiltoje, žmogiškoje vietoje.
Atsakyti
0

r
ruduo
2017-01-10 19:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
sssssssssss
Atsakyti
0

A
Antanas
2018-12-02 18:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vilniaus gražiausia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų