REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rajone prieš keletą metų kilusio gaisro aplinkybės, per kurį sudegė trys gyvenamieji namai ir keli ūkiniai pastatai, kiti vertingi daiktai, išnarpliotos Vilniaus regiono apylinkės teisme.

Vilniaus rajone prieš keletą metų kilusio gaisro aplinkybės, per kurį sudegė trys gyvenamieji namai ir keli ūkiniai pastatai, kiti vertingi daiktai, išnarpliotos Vilniaus regiono apylinkės teisme.

REKLAMA

Teisiamųjų suole atsidūrė neįgalus Vilniaus rajono gyventojas Vitalijus Š. Nustatyta, kad daug nuostolių pridaręs gaisras kilo dėl jo kaltės. Vyras išvakarėse degino šiaudus ir tinkamai jų neužgesino, o jau kitos dienos rytą pragaištingos liepsnos naikino vieną pastatą po kito.

Teismui abejonių dėl nuo atsakomybės išsiginti bandžiusio vyro kaltės nekilo. Jis pripažintas kaltu ir nuteistas 1 metų laisvės apribojimo bausme, įpareigojant be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos.

Taip pat gaisro kaltininkas įpareigotas atlyginti žmonių patirtus nuostolius. Vienai moteriai jis turės sumokėti 468 eurus, kitam nukentėjusiajam – 3415 eurų. Didžiąją dalį gaisro padarytų nuostolių padengė draudimas, kuriam senolis turės atlyginti net 15 476 eurus. Šis nuosprendis dar neįsiteisėjo ir gali būti skundžiamas įstatymo numatyta tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Įvykio aplinkybės

Pats gaisras įvyko prieš daugiau kaip dvejus metus. Bylos duomenimis, 2019-ųjų balandžio 24-ąją, apie 18 val., pievoje kaltinamasis Vitalijus Š. degino šiaudus. Vėliau jis tinkamai neužgesino laužavietės.

REKLAMA

Kitą dieną, apie 12 val., kilo gaisras, kuris dėl stipraus vėjo greitai išplito. Iš pradžių liepsnos persimetė į V. S. priklausančio gyvenamojo namo stogą, išdegė pirmo aukšto vidus, sudegė pastate buvę apyvokos daiktai ir žemės sklype esantys ūkiniai pastatai su juose buvusiu turtu (žala – 3415 eurų).

Tada užsidegė šalia esantys kitai gyventojai priklausantys trys ūkiniai pastatai. Sudegė pastatuose buvę apyvokos daiktai (žala – 468 eurai).

REKLAMA
REKLAMA

Be to užsidegė šalia esantis M. S. naudojamas gyvenamasis namas (sudegė 62 kv. m. pastato, jo stogas, išdegė  pirmo aukšto vidus), trys ūkiniai pastatai ir kluonas, kurių bendra vertė – 5 777 eurai.

Taip pat sudegė garažas, traktorius, automobilis ir statiniuose buvę namų apyvokos daiktai: baldai, indai, įrankiai, buitinė technika, drabužiai, kiti kasdieninio vartojimo daiktai.

Po to dar užsidegė šalia esantis J. K. priklausantis gyvenamasis namas (sudegė 64 kv. m. pastato, stogas, išdegė  pirmo aukšto vidus, sudegė pastate buvę apyvokos daiktai) ir žemės sklype esantys du ūkiniai pastatai su juose buvusiais apyvokos daiktais. Dėl to J. K. buvo padaryta 15 476 eurų turtinė žala.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepripažino kaltės

Vitalijus Š. savo kaltės teisme dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo neprisipažino visiškai. Jis pateikė savąją versiją.

Vyras pasakojo, kad balandžio 24-ios vakare priešais savo gyvenamąjį namą kitoje kelio pusėje esančioje pievoje degino šiaudus ir šieną. Jie buvo sausi, prieš tai gulėjo ūkiniame pastate.

Jų buvo maždaug tiek, kiek tilptų į vieną traktoriaus priekabą be kaupo. Sudegus šiaudams ir šienui, vyras užpylė laužavietę vandeniu. Jam tai padėjo padaryti sūnus ir pusbrolis.

REKLAMA

Iš viso atnešė ir užpylė 5 kibirus (20 l talpos) vandens. Vyras pabrėžė, kad žarijų laužavietėje nepaliko. Vėjo tą dieną nebuvo. Kitą dieną ryte buvo suplanavęs važiuoti priduoti stambias šiukšles.

Vėjo, anot jo, ryte nebuvo, jis pakilo tik per pietus. Į savo traktoriaus priekabą kartu su pusbroliu pakrovė senas padangas ir buitinę techniką bei apie 8 val. išvažiavo.

Išsikrovęs dar nuėjo deklaruoti pasėlius. Po to sugrįžo namo, apsipirko parduotuvėje. Dūmų iš jo laužavietės tą dieną nesimatė. Tada apie pietus atbėgusi kaimynė sušuko, jog kaimyno sodyboje kilo gaisras.

REKLAMA

Jis matė kylančius dūmus. Gaisras išplito labai greitai, kadangi maždaug per pietus pakilo vėjas. Dėl ko kilo gaisras, nežino. Vyras tikino, kad nuo jo degintų šiaudų ugnis negalėjo išplisti, nes sudegusius šiaudus jis buvo seniai užgesinęs.

Vitalijus Š. pridūrė, kad šiai dienai jo turtinė padėtis yra sunki, jis gauna 304 eurų pašalpą, yra neįgalus, jam amputuota koja, dėl ko negali savarankiškai vaikščioti. Nepilnametis sūnus taip pat yra neįgalus, nekalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasakojo, kad turi nekilnojamojo turto: gyvenamąjį namą, ūkio pastatus, žemės ir miško sklypų. Taip pat pakartojo, kad su pareikštais ieškiniais nesutinka.

Liudininkų pasakojimai

Viena iš nukentėjusiųjų pasakojo, kad įvykio dieną buvo namuose. Tądien buvo labai vėjuota ir karšta. Su dukra buvo namuose, moteris pajuto nemalonų kvapą. Ji paprašė dukros nueiti ir pažiūrėti, kas dega.

Grįžusi dukra pasakė, kad niekas nedega, tačiau po 20 min. ji pastebėjo, kad kilo gaisras kaimyno ūkiniame pastate, esančiame kitoje gatvės pusėje. Maždaug apie 12 val. dėl gaisro ji pranešė trumpuoju numeriu 112.

REKLAMA

Po to gaisras persimetė į kitą kaimynui priklausantį ūkinį pastatą, tada – į gyvenamąjį namą. Moteris pasakojo, kad gaisras plito labai greitai. Maždaug po 30 min. jau degė visi pastatai. Ugniagesiai atvyko po pusvalandžio, kai liepsnos jau buvo įsisiautėjusios.

Moteris pasakojo, kad stebėjo, kaip liepsnos persimėtė ir į jos sodybą, sudegė trys ūkiniai pastatai ir jame buvęs turtas. Moteris pridūrė, kad šiaudus deginęs kaimynas gyvena kitoje kelio pusėje per du namus nuo jos.

REKLAMA

Kitas nukentėjusysis pasakojo, kad gaisro akimirką su savo mama buvo namuose. Staiga išgirdo motinos šauksmą, kad dega priešais juos per gatvę esantis kaimyno ūkinis pastatas.

Išbėgęs į kiemą, jis pamatė dūmus. Ugnis vėjo kryptimi labai greitai išplito nuo kaimyno pastatų iki jo motinos ūkinių pastatų ir gyvenamojo namo. Užlipęs ant palėpės jis dar bandė nuslopinti ugnį.

Bet gesindamas ugnį tik apdegė pats. Iš gyvenamojo namo jį išvedė ugniagesiai ir daugiau jo nebeleido į vidų. Atvykę medikai vyrui suteikė pagalbą. Jie buvo apdraudę savo turtą, tad jiems buvo išmokėta apie 15 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų