REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Socialdemokratai BNS Foto

Reitingų viršūnėje esančių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė jau ima tiesti kelią socialdemokratams į valdžią bei pateikia savo partiją kaip antitezę karštakošiams konservatoriams. Šeštadienį vykusiame partijos suvažiavime politikė nubrėžė partijos gaires ateičiai ir nemažai dėmesio skyrė pasišaipymui iš konservatorių, kurie reaguodami į čekučių skandalą puolė siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus ir pažadėjo Vyriausybės atsistatydinimą, jeigu parlamentarai nesutiks su pirmalaikiais rinkimais.

12

Reitingų viršūnėje esančių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė jau ima tiesti kelią socialdemokratams į valdžią bei pateikia savo partiją kaip antitezę karštakošiams konservatoriams. Šeštadienį vykusiame partijos suvažiavime politikė nubrėžė partijos gaires ateičiai ir nemažai dėmesio skyrė pasišaipymui iš konservatorių, kurie reaguodami į čekučių skandalą puolė siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus ir pažadėjo Vyriausybės atsistatydinimą, jeigu parlamentarai nesutiks su pirmalaikiais rinkimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Liepos 11 ir 12 dienomis vyksta ypatingos svarbos renginys Vilniuje – NATO viršūnių susitikimas. Geopolitinė situacija įtempta. Karas tebesitęsia. Artėja recesija, taigi ekonomikos augimas išsikvepia. Reikės greitų ir veiksmingų ekonominių bei socialinių sprendimų apie kuriuos kol kas nesigirdi. Tokiame įvykiu kontekste atsakingai suvažiavimo vardu sakau: mums nepriimtina, kas šiuo metu dedasi Seime ir Vyriausybėje“, – teigė V. Blinkevičiūtė. 

REKLAMA

„Gabrielius Landsbergis skelbia nusiteikęs viską sugriauti. Tiesa, gražiau Gabrielius Landsbergis sako: perkrauti. Nori esą perkrauti visą Seimą ir Vyriausybę. Ir čia man kyla klausimas: gal geriau tegu persikrauna savo kompiuterį?“, – apgailestavo politikė. 

Bandydama pademonstruoti, kad socialdemokratai yra visai kitokio plauko politikai, V. Blinkevičiūtė pateikė ilgamečio Seimo pirmininko Česlovo Juršėno pavyzdį, kuris neseniai atšventė 85-erių metų jubiliejų. Šis politikas yra pagarsėjęs savo gebėjimu tartis net su aršiausiais oponentais ir yra tapęs tikra kompromiso legenda. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Blinkevičiūtės, nieko panašaus į kompromisus neregima dabartinėje valdančiojoje daugumoje. 

„Kalbėkim tiesiai šviesiai. Brangų ir atsakingą laiką, skirtą veikti šalies žmonių labui ir spręsti problemas, temdo rietenos. Rietenos mūsų Seime ir valdančiojoje daugumoje tokiu neeiliniu metu. Ir šį kartą rietenos ir barniai neeiliniai. Iš konservatorių stovyklos vietoje racionalių ir pamatuotų sprendimų – jau daugiau nei savaitė laiko – laisvai liejasi vien emocijų pliūpsniai. Nežinia, kada ta suirutė pasibaigs“, – teigė politikė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Užuot pasikalbėję tarpusavyje, koalicijos partneriai svaidosi įžeidimais. Bendrauja su savais koalicijos partneriais atvirais laiškais. Vienas koalicijos lyderių Eugenijus Gentvilas skelbia, kad G. Landsbergis jį pavertė nusikaltėliu. Jis pareiškė: G. Landsbergis jį šmeižia. Todėl E. Gentvilas reikalauja G. Landsbergio paneigimo iki birželio pirmos dienos. Niekas, kaip visada, nieko nežino, kas ten, koalicijoje, realiai vyksta. O tada patys stebisi, piktinasi pamatę rezultatus ar laiškus. Ir tada vėl viskas iš pradžių“, – pridūrė V. Blinkevičiūtė. 

REKLAMA

Atsiprašė už savivaldą

Suvažiavimo kalboje V. Blinkevičiūtė neskyrė daug dėmesio savo partijos politikams iš savivaldos, kurie taip pat naudojosi sistema, kai buvo galima gana nevaržomai kompensuotis net asmenines išlaidas savivaldybių tarybų nariams numatytomis kanceliarinėmis lėšomis. Kalbos viduryje V. Blinkevičiūtė atsiprašė Lietuvos žmonių už savivaldoje susiklosčiusią prastą kanceliarinių išlaidų kompensavimo tvarką, kuri lėmė, jog savivaldybių politikai šias išlaidas naudojo tarsi savo atlyginimą, nors tai toli gražu ne tas pats. Tačiau pats atsiprašymas nebuvo pagrindinis kalbos akcentas ir buvo paminėtas vieną kartą. 

REKLAMA

„Aš, suvažiavimo ir socialdemokratų partijos vardu, atsiprašau Lietuvos žmonių už šią savivaldoje susiklosčiusią neskaidraus lėšų panaudojimo praktiką. Mes įsipareigojame ją keisti“, – teigė V. Blinkevičiūtė. 

Atsiprašymas, skirtas Lietuvos visuomenei, užfiksuotas ir rezoliucijoje. Tai dokumentas, kurį priima partijos suvažiavimas. Jis tarsi turėtų parodyti, kad atsiprašymas yra išsakomas visos partijos vardu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Jonavos meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius suvažiavimo išvakarėse paskelbė, kad grąžins į Jonavos rajono biudžetą 4 tūkst. eurų, kuriuos išleido kompensuoti ryšių paslaugas. Meras vieną savo telefonų buvo davęs naudotis žmonai, bet už jį mokėjo jonaviškiai, taip pat į kompensuojamas išlaidas keletą mėnesių buvo įtrauktos įmokos už du išsimokėtinai įsigytus televizorius. Tačiau M. Sinkevičius teigė, kad už kurą mokėjo savo kortelėmis ir iš tiesų daug važinėjo darbo reikalais, naudodamas savo automobilį, todėl nesijautė ką nors klastojęs. 

REKLAMA

Jonavoje buvo ir daugiau galimai piktnaudžiavusių socialdemokratų. Kaip atskleidžia žurnalisto Andriaus Tapino tyrimas, Jonavos socialdemokratė Birutė Platkauskienė už kurą neva atsiskaitinėjo 21 mokėjimo kortele, į tą pačią eilutę įrašydavo tiek dujas, tiek benziną. Kita jonaviškė Birutė Gailienė ne tik praeityje yra teista už lažybų kortelių klastojimą, bet ir  šiuokart kurą pylėsi panaudodama 12 skirtingų mokėjimo kortelių, tamsinosi automobilio langus, atliko visišką antikorozinį padengimą.

REKLAMA

Artūras Neimontas kurą neva pylėsi su 18  mokėjimo kortelių, kartais net dukart per dieną. Buvo aptiktas atvejis, kai tarp kuro pylimų skirtumas buvo tik 22 sekundės. Jonaviečiai taip pat mokėjo už šio socialdemokrato žmonos telefono sąskaitas. Keistumų aptikta ir kitų socialdemokratų veikloje: Vilijos Šadauskienės, Povilo Garbausko, Egidijaus Mažūnaičio, Marijonos Širvelienės. Didžiulių klausimų kelia ir Erlando Andrejevo, Nerijaus Šalūgos, Alfonso Meškausko ataskaitos ir čekiai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu opozicijoje dirbantys socialdemokratai pirmauja reitingų lentelėse, šventė pergalę neseniai praūžusiuose savivaldos rinkimuose, o čekučių skandalas kol kas nesudrebino partijos pamatų, nors neetiškas išlaidų kompensavimas savivaldoje yra paplitęs visose politinėse partijose. 

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šią savaitę sukvietė visų politinių partijų frakcijų atstovus. Kol kas susitarta, kad kompensacijos už išlaidas susijusias su savivaldybių tarybų narių darbu bus naikinamos, bet tarybų nariams bus mokamas atlygis, kuris galėtų siekti 20 proc. nuo mero darbo užmokesčio. Kadangi merų atlyginimai priklauso nuo savivaldybės dydžio, taip bus ir su savivaldybių tarybų narių darbo užmokesčiu. Šiuo metu svarstoma nustatyti, kad atlygis tarybos nariams gali būti mažinamas, jeigu politikas nedalyvauja posėdžiuose.  

REKLAMA

Pasirengę valdyti

V. Blinkevičiūtė teigia, kad socialdemokratai yra pasiruošę prisiimti politinę atsakomybę, jeigu valdantieji – konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – nesugebės išspręsti krizės, kuri iš dalies kilo dėl čekučių skandalo, iš dalies dėl konservatorių užsispyrimo perrinkti Seimą, nors tam nepritaria jų koalicijos partneris Liberalų sąjūdis, o Laisvės partija mano, jog tai galėtų būti tik kraštutinis sprendimas. 

REKLAMA

„Jeigu nebus efektyvių žingsnių sprendžiant Vyriausybės valdymo ir reputacijos krizę, esame pasiruošę prisiimti atsakomybę. Vietoje asmeninių ambicijų siūlome dialogą“, – sakė socialdemokratų lyderė.

Tai iš esmės signalizuoja, kad socialdemokratai galimai pritars pirmalaikiams rinkimams. Taip skaičiuoja ir valdantieji konservatoriai, kurie mano, kad pirmalaikiams rinkimams iš opozicijos gali pritarti socialdemokratai, nes jų reitingai geri, bei valstiečiai žalieji, kurie neva gali baimintis maršistų susiorganizavimo į politinę partiją. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mes palaikysime pirmalaikius Seimo rinkimus“, – žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė. 

Savo kalboje V. Blinkevičiūtė taip pat kalbėjo apie tai, jog valdžios viršūnėse esantys asmenys linkę menkinti Lietuvos žmones. Kaip tokio menkinimo pavyzdžius politikė pateikė frazes: „Mes žinom geriau“, „dabar bus pagal mus“, „nepatinka – išsirinksit kitus“. Pastarąją yra išsakiusi premjerė Ingrida Šimonytė, tačiau tuomet ji reagavo į nelabai pagrįstą reikalavimą pašalinti iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų Tomą Vytautą Raskevičių.  

„Socialdemokratams toks veikimo būdas ir toks bendravimas su žmonėmis nepriimtinas. Mūsų visos pastangos yra ir bus nukreiptos link socialinio teisingumo, bendrystės, solidarumo ir pažangos siekimo. Kad nė vienas mūsų šalyje nebūtų užmirštas. Ir gyventojai per savivaldos rinkimus įvertino konkrečius mūsų darbus. Įvertino rūpestį siekiant lygios ir teisingos Lietuvos, ginant visų žmonių teises. Kai valdančiųjų tokia laikysena, kai siekiama sumenkinti Lietuvos žmonių nuomonę, tai ar dialogas yra įmanomas? Skleiskime kitokią politinę kultūrą. Nes žmonėms nuoširdžiai rūpi, kas bus su mūsų valstybe. Kokioje aplinkoje jie gyvens, kaip ir kokiomis sąlygomis  augs jų vaikai, anūkai“, – sakė V. Blinkevičiūtė. 

O nenorėtų ponia pasišaipyti iš savo sukčių partiečių, pagarsėjusių kaip vieni didžiausių gruobonių pasi/įssavinant mokesčių mokėtojų pinigus ? Ant kito ir šapelį ,ant savęs nei rąsto?
Noreciau pasijuokti tada kai sita matrioska tauta nusodins per rinkimus ,nes vagisius sinkeviciukas neturi teises atsiprases pralysti i seima
Socdemai nėra niekuom geresni. Tokia pati korumpuota partija. Laikas Blinkevičiūtei užtilt ir nustot vaizdavus kažin ką.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų