Viktorija Čmilytė-Nielsen. Rusijos propagandos mūzos mūsų Seime

Rusijos propagandistai šiomis dienomis turėjo pagrindo džiūgauti. O kaipgi kitaip – Lietuvos valdančiojoje daugumoje jie rado mūzą, kuri už juos generuoja tiek antilietuviškų naujienų! Kalbu apie V. Tomaševskį ir Z. Jedinskį. Ir jų bendrininkais dėl pasyvumo tapusią valdančiąją koaliciją. 

Pirmąją savaitę stebėjausi, kodėl valdančiosios koalicijos krikštatėvis R. Karbauskis ignoruoja įvykius Baltarusijoje. Jis pasisakė įvairiausiomis temomis, tik ne apie kaimynus. Santūrus buvo ir S. Skvernelis. 

Nieko keisto, kad matydami tokią koalicijos lyderių elgseną prorusiškumu garsėjantys V. Tomaševskis ir Z. Jedinskis šoko į sceną. Ir taip, kad dauguma net pritūpė. O šių ponų išsakytos mintys nuvilnijo Rytų propagandos erdvėse sodriai ir plačiai. Taip, jie labai suinteresuoti juodinti Lietuvą, jos pasiekimus bei kaimyninių šalių demokratijos alkį. Ypač šiemet, kai vos prieš metus minėjome vieną gražiausių pilietinės valios proveržių, Baltijos kelio 30-metį. O laisviems Baltarusijos žmonėms, taikiais protestais mėginantiems atsikratyti prezidento postą užgrobusio diktatoriaus. 

Paskutinis V. Tomaševskio benefisas – pareiškti, kad Laisvės kelias nepavyko ir tebuvo reklamos akcija. Tai tiesiog spjūvis 50 tūkstančių jo dalyvių, tarp kurių tikriausiai buvo ir šimtai Lietuvos lenkų. 

Šią mintį apie Laisvės kelio „nesėkmes“ su didžiausiu malonumu transliuoja labai daug Rusijos portalų. O kaip kitaip. Negi jie praleis tokią progą! 

Ir štai tame propagandos gaivale mes pamatome, kad nei valstiečiai, nei socialdarbiečiai neturi jokių priekaištų koalicijos partneriais lenkams.

„Jie remia Lietuvos poziciją Baltarusijos atžvilgiu“, – santūriai kvėptelėjo R. Karbauskis. Kas nors už Lietuvos sienų tai išgirdo? Abejoju. Bent jau tikrai ne taip plačiai, kaip visiškai priešingus pareiškimus. 

Kodėl R. Karbauskis taip nuolankiai neigia realybę? Kodėl taip patogiai tyli „Tėvynės labui“ prekės ženklo siekęs S. Skvernelis? Nejaugi balso stygas gniaužia trąšų eksporto milijonai? 

Taip, dovanoti pistoletus ministrams yra kur kas lengviau. Kai pagalvoji, tai yra ir už ką. Ministras taip efektyviai užspaudė biudžeto pinigus, neduodamas jų medikams ir verslui, kad po to buvo galima drąsiai padalinti po 200 eurų bedarbiams. Nesvarbu, kad staiga paaiškėjo, jog tuo puolė naudotis tūkstančiai apsukruolių. Sutaupyta kilniam tikslui. Prieš rinkimus. 

Įdomu, ką dar turės iškrėsti lenkų politikai ir juos dangstantys valstiečių bosai, kad lietuviai, kaip baltarusiai, jiems išrėktų „Išeik!”.

V. Čmilytė-Nielsen, Seimo narė. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autorių nuomone, už išsakytas mintis atsako autorius.


Rašyti komentarą...
V
VALENTINA.
2020-09-03 08:50:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tai Seimo narė-čia kaimo boba.
Atsakyti
0

I
Isverstaskure
2020-09-05 14:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi tamsta, ar jau neprisimeni, kad tavo tevelis buves KGB rezervistas?
Atsakyti
0

G
Grigorij
2020-09-01 01:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko laukti is liberastes? BY kviete rinkimu stebetojus is ES. Jie tycia neatvyko. Ir tik todel Vakarai, be jokiu irodymu, tvirtina, kad rinkimai BY buvo masiskai suklastoti! LR, Vakarai pateisina riausininku eitines, kuriu tikslas buvo jegos budu, kaip Maidane, uzgrobti valdzia. Milicija turejo nesikisti i toki "taiku" protesta, leisti daryti perversma? Aciu LR, UA, kad pamoke, kaip kurstomas Maidanas. Teisingai, kad riausininkus atsparde? Teisingai! Tokiuose susiremimuose neimanoma visiskai isvengti jegos panaudojimo virsyjimo. Ziurekim i Ispanija, tramdziusi kataloniecius, Makrona, tramdziusi geltonasias lemenes, dar paziurekim, kas vyksta JAV! Ten viskas gerai, o Lukasenka... - diktatorius, nes taip mano LR. Zmones nori protestuoti taikiai - prasau, ju niekas nevaiko.

Tai jei Karbauskis, Skvernelis ne itin palaiko BY perversmininkus, o Tomasevskis ir jo bendrazygiai tokios LR linijos nepatenkinti, supranta, kad santykiu gadinimas su BY skaudziausiai atsilieps LR zmonems - reiskia jie... pries Lietuva, uz RU! NO COMMENT. Ne Čmilyte, o Чмо...
Ar "Baltijos Kelias" si syki pavyko??? Isejo snipstas, tik mazas lenciugelis. Jis ir negaletu ivykti, nes per tiek laiko lietuviai atsikando "briuselines laisves", "lietuvisko rojaus" be "okupanto". Na, buvo proga, pramoga pasireiksti, palaikant BY, atsiprasau, "opozicionierius", nes buvo tiek susireiksmine, kad pavyko pakurstyti Maidana UA, ir pasirode, kad ir BY pavyks tai pakartoti. Apsis*ko. O jei ne ivykiai BY, tai isvis niekas nesusirinktu. Ne 1990!!!

Simonytes, Ozkos Nijolkos lygis. Чмо болотное.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų