„Mano vertinimu, Monika Navickienė prisiėmė politinę atsakomybę, pasitraukdama iš ministrės pareigų, ir šiame etape nematau pagrindo kalboms apie apkaltą. Pagrindas kalboms apie apkaltą yra grynai politinis, opozicinis“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime skelbė pradėjusi rinkti parašus, jog būtų sudaryta laikinoji tyrimo komisija tirti neskaidriems buvusios ministrės ryšiams ir galimai jų keliamoms grėsmėms nacionaliniam saugumui. Šią komisiją ir jos galimą baigtį – apkaltą – teigė palaikysiantys ir opoziciniai socialdemokratai.
Kaip aiškino Liberalų sąjūdžio vadovė, šiuos opozicijos ketinimus galima būtų vertinti per politinę prizmę.
„Opozicija daro savo darbą, šiek tiek sutirština spalvas ir galvoja apie įvairius veiksmus – tai yra politiškai suprantama, tačiau tokios, tarkime, turinio sudėties apkaltai šiuo metu, pagal dabar žinomus faktus, aš nematau“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.
ELTA primena, kad kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu iš posto pasitraukė ministrė Monika Navickienė.
Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.
Visgi, sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.
Nepaisant palikto politinio posto, Seimo opozicija imasi apkaltos politikei – siūlo burti laikinąją parlamentinę komisiją, kuri aiškintųsi galimus M. Navickienės neskaidrius ryšius.
Atsistatydinus M. Navickienei, prezidentas pavedė finansų ministrę Gintarę Skaistę laikinai vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!