Viešbučių asociacijos vadovė: didesnis PVM stabdys investicijas

Vyriausybei svarstant panaikinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą viešbučiams, viešbučių asociacijos vadovė teigia, kad tai gali stabdyti tarptautinių tinklų investicijas, o viešbučiai gali tapti nekonkurencingi. Analitikas prognozuoja, kad dėl lengvatos panaikinimo dar bus daug ginčų.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė teigia, kad didesnis PVM suduotų smūgį visam sektoriui - jam reikės pergalvoti verslo planus, dalis planuotų investicijų gali būti sustabdytos.

„Vien kalbos jau daro begalinę žalą europiniame kontekste ir investicijų plotmėje. Mums buvo praeitos Vyriausybės ir prezidentės pažadėta 2015 metais, kad mokesčiai išliks stabilūs, kad niekas nebekeis, nes nuo 2008 metų PVM pasikeitė penkis kartus, čia būtų šeštas kartas. Jau nežiūrint į tai, kad mes iškrentame iš konkurencinio konteksto, nes mums svarbūs kaimynai, kurie turi 7-12 proc. PVM, tai mes nekonkurencingi daromės. (...) Prasidėjo investicijos, 20 naujų viešbučių, 0,5 mlrd. investicijos prie esamos mokestinės bazės. Tarptautiniai tinklai ateina pasiskaičiavę, verslo planai sudaryti, su bankais jau susiderėta, tai visą tai reikia keisti“, - BNS sakė E. Šiškauskienė.

REKLAMA

Anot jos, nors valdžia viešbučius kaltina nemažinant kainų, sumažėjus PVM, situacija yra kitokia - statistika rodo, kad Lietuvoje viešbučių kainos, neskaičiuojant mokesčių ir pusryčių, yra mažiausios Europoje.

„Didžiųjų viešbučių vidutinė nakvynės kaina Lietuvoje yra 57 eurai, Latvijoje - 65 eurai, Estijoje - 74, Europoje - 110, Šiaurės Europoje - 113 eurų, tai apie ką mes kalbame?“, - teigė E. Šiškauskienė.

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas prognozuoja, kad dėl lengvatos panaikinimo kils daug ginčų.

„Dėl siūlymo atsisakyti lengvatinio 9 proc. PVM tarifo viešbučių paslaugoms matysime nemažą šaršalą. Tai yra pakankamai sparčiai augantis sektorius ir didžioji dalis Europos Sąjungos turi lengvatą apgyvendinimo paslaugoms“, - BNS teigė T. Povilauskas.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius sako nepritariantis Vyriausybės siūlymui panaikinti PVM lengvatą viešbučiams.

„Konkuruojame regione dėl turistų srautų (...). Tarifo keitimas man asmeniškai kelia abejonių, turint omenyje numatomus vystyti projektus, bet Finansų ministerija turėjo savo argumentų. Man tai kelia klausimų, bet manau, kad diskusijos dėl to dar vyks“, - penktadienį spaudos konferencijoje sakė M.Sinkevičius.

Anot jo, PVM tarifas Lenkijoje yra 8 proc., Latvijoje - 12 proc., Estijoje - 9 proc. Turizmo įtaka Lietuvos bendrajame vidaus produkte (BVP), pasak ministro, sudaro 5,3 proc., Latvijoje - 9 proc., Estijoje - 16 procentų.


Rašyti komentarą...
a
asdasdfa
2017-06-02 12:58:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
deti Panamos VIESBUCIU vagims ne 21 ,o 51% PVM
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų