Darbo partija (DP) esą pasiekė stulbinamų savo veiklos rezultatų per pirmąsias vienuolika buvimo valdžioje dienų. Tik nė vienas iš minimų laimėjimų neatitinka realybės, rašo „Lietuvos žinios“.

2004-aisiais eidama į rinkimus Viktoro Uspaskicho suburta partija žadėjo pasiekti puikių valstybės valdymo rezultatų per 1, 11, 111 bei 1111 dienų. „Lietuvos žinios“ anų metų rugpjūtį rašė, jog iš tiesų, įgyvendinus tokius pažadus, valstybei grėstų bankrotas.

Laimei, DP koalicinei daugumai tepriklausė tik pusę laiko iš užsibrėžtų 1111 dienų. Tačiau 111 ribą peržengti ji spėjo. Ir ne tik peržengė, bet, anot pačios partijos, įgyvendino savo rinkėjams duotus pažadus.

Tačiau LŽ atliktas tyrimas rodo, kad DP pateikta vienetukų ataskaita iš tiesų tėra muilo burbulas.

Pasisavino idėjas

Primename, kad 2004-ųjų rudenį DP, gavusi 39 mandatus, laimėjo rinkimus, o gruodžio 14 dieną darbą pradėjo iš keturių partijų sudaryta koalicija. Laikykime, kad V.Uspaskicho partijos pažadų įgyvendinimo atskaitos taškas ir turėtų būti pastaroji data. Vadinasi, DP užmojai įgyvendinti savo tikslus „per 11 dienų“ jau turėjo būti atlikti iki Naujųjų 2005 metų.

Pati DP teigia per šį trumputį laikotarpį sumažinusi pridėtinės vertės mokestį (PVM) Lietuvos daržovių augintojams iki 5 procentų. Tačiau iš tiesų tokia lengvata buvo priimta tik šių metų vasarį, ir padarė tai anaiptol ne DP. PVM įstatymo pataisą priimant daugiausia paplušėjo Naujoji sąjunga, o ypač - projekto autorius Seimo narys Vaclovas Karbauskis.

REKLAMA

“Pataisa dėl vaisių ir daržovių buvo įregistruota būtent mano iniciatyva. Žinoma, aš negaliu atmesti, kad už ją balsavo ir kai kurie DP nariai. Bet darbą su frakcijomis atliko būtent mūsų frakcija ir aš pats“,- teigė V.Karbauskis.

Kitas tariamas DP laimėjimas per 11 dienų - „spartus mokyklų kompiuterizavimas ir prijungimas prie interneto“. Tačiau Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktorius Aurimas Matulis priminė, jog tokia mokyklų aprūpinimo kompiuteriais programa buvo parengta ir pradėta įgyvendinti dar iki „darbiečių“ atėjimo į valdžią.

Nulaižė grietinėlę

Dar vienas DP neva įgyvendintas pažadas - nuo 2005 metų pradėta teikti nemokama teisinė pagalba. Tokios pagalbos teikimą numatantis įstatymas Seime buvo priimtas 2005-ųjų sausio 20 dieną, praėjus porai mėnesių nuo naujos sudėties parlamento darbo pradžios. Tačiau prie šio įstatymo rengimo „darbiečiai“ nė pirštu neprisilietė.

Seimo narys Raimondas Šukys buvo darbo grupės, rengusios Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimo įstatymą, narys. Jis LŽ išvardijo visus šioje grupėje veikusius asmenis, bet tarp jų nėra nė vieno iš DP frakcijos Seime. „Grupė buvo sudaryta premjero Algirdo Brazausko potvarkiu, pagalbą teikė Atviros Lietuvos fondas, o iniciatyvą rodė Teisingumo ministerija. Dar labai daug prisidėjo socialdemokratas Julius Sabatauskas“, - vardijo R.Šukys.

Pasak jo, įstatymą ėmėsi įgyvendinti Teisingumo ministerija, kuriai tuomet vadovavo DP narys Gintautas Bužinskas. „Galiu pasakyti tik tiek, kad ponas Bužinskas suprato įstatymo reikšmę. Bet priskirti visus nuopelnus šiam vienam ministrui būtų gerokai per drąsu“, - sakė parlamentaras.


Rašyti komentarą...
k
kąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą
2008-09-08 10:51:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
opartija nuveikė per šiuos mėnesius beveik metus jų vadas slapstėsi užsienyje graužinienė pasistatė vagonėli prie ežero dar viena seimūnė sulaikyta girta bosas taip ir anaip o 2 partijos narės buvo pripažintos melavusios byloje ir t t ir apie darbo partiją galima kalbėti ilgai ir nuobodžiai ilgai ilgai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų