Veryga prabilo apie ruošiamus naujus ribojimus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad nepaisant blogėjančios situacijos, visiško šalies uždarymo šįkart reikia stengtis išvengti. Visgi netrukus gali laukti ne tik ilgesnės moksleivių atostogos, bet ir griežtesni ribojimai.

A. Verygos teigimu, griežtesnių ribojimų iškart po rinkimų laukti nereikėtų, tačiau užsiminė apie svarstomus peržiūrėti ribojimus tiek dėl renginių, tiek dėl susibūrimų.

„Ne, tikrai nereikėtų to sieti su rinkimais. Teisingai pastebėta, kad visos šalys, jei tai įmanoma, stengiasi išvengti pilno uždarymo. Nes tai yra didelis iššūkis ne tik ekonomikai tiek ekonomikai. Ką pamatė kitos šalys uždarant ugdymo įstaigas ir pervedant į nuotolinį mokymąsi, tai visgi turi labai neigiamą poveikį tiek vaikų raidai, tiek mokymuisi“, – Seime prieš posėdį sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad šalys stengiasi ne dėl kokių rinkimų išvengti uždarymo:

„Bet situacija tikrai nėra gera. Gydymo įstaigoms jau yra duotas pavedimas plėsti covidinių lovų skaičius, nes pacientų skaičius yra augantis.“

Anot jo, kuo daugiau žmonių yra užsikrėtusių, tuo statistiškai daugiau bus daugiau žmonių, esančių didesnėje rizikos grupėje, kuriems reikės pagalbos stacionaruose.

Planuoja peržiūrėti ribojimus

„Ir nežinau, kaip dar galima geriau paaiškinti, kad turime saugotis. Kartais kai kurios reakcijos iš visuomenės yra labai keistos – yra laukiama, kad būtinai uždraustų. Jau jeigu nedraudžia, tai niekaip negalima nei kaukės užsidėti, nei atstumo laikytis, būtinai turi būti draudžiama. 

Keista, kad vieną kartą klausiama, kodėl draudžiama, o ne aiškinama, o kitais atvejais, atvirkščiai, kad aiškinama, o ne baudžiama. Manau, kad tikrai galime susitelkti, kaip buvo pavasarį, kad būtume solidarūs ir reikia visiems stengtis išvengti pilno šalies uždarymo“, – kalbėjo ministras.

Ministras kartu užsiminė, kad Vyriausybė trečiadienį svarstys ne tik galimybę pailginti mokiniams atostogas, bet ir planuoja peržiūrėti kitus ribojimus:

„Planuojama peržiūrėti ribojimus, kurie susiję su susibūrimais, renginiais, įvairiomis pramogomis. Nes neužtenka vien tik, kad vaikai neitų į mokyklą, jie neturėtų ir kitur kažkur susirinkti, į kažkokias pramogas, susibūrimus. Tai ir šitas bus peržiūrima.“

Paprašytas patikslinti, kaip konkrečiai būtų ribojami renginiai, ministras kol kas negalėjo. Anot jo, tikslesnių sprendimų reikėtų tikėtis šią savaitę.

Taip pat A. Veryga negalėjo pasakyti, ar pratęsus atostogas vaikams, tėvai galės gauti nedarbingumą vaikų priežiūrai. Anot jo, tai turės būti derinama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Situacija negerėja

Komentuodamas naujausius susirgimų COVID-19 atvejus ministras sakė, kad per vakar buvo patvirtinti 205 nauji.

„Čia mus vejasi savaitgalis, kada tyrimų yra mažiau atliekama, tai nereikia dėl to džiaugtis, nes mažiau tyrimų, mažiau atvejų. Bet bendrai tas procentas nuo darytų tyrimų nėra sumažėjęs, tad situacija negerėja“, – konstatavo A. Veryga.


Rašyti komentarą...
A
Albis
2020-10-20 11:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iems pidaram palankus karantinas grynas bapkiu plovimas, jai tikrai rūpėtu tai čigonu emigrantu neisileistu i Lietuva. Numiršta bobutė nuo senatvės, o daktarai ožiai kanstatuoja kad nuo kovido, tai kur relybė? Čia vyksta pinigu plovimas.
Atsakyti
-37

X
Xxx
2020-10-20 10:58:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kur tokie skaičiai? Uzknisot su tuo covid-19.
Atsakyti
-22

A
2020-10-20 10:57:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip pradinukus palikti vienus namie reikės?
Atsakyti
-22

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų