Veryga apie COVID-19 paveiktų šalių sąrašą: nuomonės su Baltijos šalių ekspertais išsiskiria

Salos nuo valstybių paveiktų šalių ir teritorijų sąraše neatskirtos, nes dėl to nepavyko surasti sutarimo su kitomis Baltijos šalimis, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Mūsų epidemiologai pradėjo kalbėtis su Baltijos šalių ekspertais, specialistais, nes, kaip žinot, Baltijos šalys derinasi savo pozicijas, stengiamės vieningai sprendimus priiminėt. Deja, bet tos nuomonės labai išsiskiria“, – lrt radijui antradienį sakė ministras.

„Vienu atveju, mes keliame klausimus apie salas, kitu atveju, kitos šalys kelia klausimus, kodėl tik salos, galbūt tada tokioms didelėms šalims kaip Vokietija, kur yra žemės, galima tada žemes išskirti“, – pridūrė jis.

Nuo antradienio grįžus iš Airijos, Danijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Nepalo privaloma dviem savaitėms saviizoliuotis – šios valstybės pirmadienį įtrauktos į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakyme nurodyta, kad Airijoje, Graikijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Nepale sergamumas per pastarąsias 14 dienų svyruoja tarp 16 ir 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Iš čia atvykstantiems užsieniečiams būtina dviejų savaičių saviizoliacija.

Danijoje sergamumas siekia daugiau nei 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Iš šios šalies atvykstantiems užsieniečiams būtina ne tik saviizoliuotis atvykus, bet ir turėti neigiamą koronaviruso testą. Be kita ko, testą grįžę iš šios šalies turi pasidaryti ir lietuviai.

Pirmadienį Vyriausybė nutarė, kad užsieniečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, privaloma ne tik izoliuotis atvykus, tačiau taip pat būtina turėti ir neigiamą testą dėl koronaviruso.

Kaip ir anksčiau, užsieniečiams atvykus iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra didesnis nei 16, tačiau neviršija 25, privaloma tik izoliacija.

REKLAMA

Į Lietuvą įleidžiami užsieniečiai, atvykstantys iš Europos Sąjungos bei kelių kitų Europos šalių. Užsieniečiai iš trečių šalių ir toliau į Lietuvą nėra įleidžiami, išskyrus Vyriausybės nustatytas išimtis.

Lietuviams, grįžtantiems iš paveiktų šalių, būtina saviizoliacija, o grįžtantiems iš itin paveiktų šalių – ir testas dėl koronaviruso.


Rašyti komentarą...
A
ALĖ
2020-08-18 09:04:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verygžmogi, kiek dar vykdysi globalistų, žiauriausių pasaulio pedofilų klano nurodymus. Globalistų pagrindinis, pelningiausias verslas - prekyba vaikais. Covid - 19 ne liga, o globalistų plano pavadinimas skirtas žmonijai naikinti. Esi tikras fašistas, nes naudoji reprasines priemones prieš savus tautiečius. Fašistai iš žmonių atima teises ir laisves. Atėmei paskutinę laisvę -pasirinkimą, nešioti ar nenešioti kaukes. Atėmei paskutinę teisę žmogui pačiam rūpintis savo kūnu. Tu tikras fašistas. Bet istorija fašistų napasigaili.
Atsakyti
-9

A
As
2020-08-18 09:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilizmas...
Nėra kitų ligų, tik covid-19...
Atsakyti
-2

L
LINAS
2020-08-18 09:21:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
MAN JAU TAS VERYGA ATSIBODO KIEK CIA GALIMA TA PER TA PATI KALBETI AR JUM TAI NEATSIBODO GAL JIS IR PRAGYVENA IS TU KALBU LYG TAI NERA PASAULYJE DAUGIAU KA KALBETI TIK VIRUSAS MES ATRODO TIK IR MAITINAMES TUO VIRUSU NA BAIKIT TA PER TA PATI CIULBETI NA ATSIBODO GYVENKIT NA VISKO REIKIA GYVENIME NE VIEN VIRUSA KAD JI PAVALGYTI GALI
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų