Verslininkai kyla į kovą prieš valstiečius

Renatas vynu sostinės senamiestyje prekiauja jau 3-eji metai. Verslininkui alkoholis – pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Renatas neslepia. Valdžiai skelbiant apie drastiškas kovos su alkoholizmu priemones, jam darosi baisu netekti  savo verslo. Netoli verslininko vyno parduotuvės yra universitetas ir mokykla. Anot Renato, draudimas prekiauti alkoholiu šalia švietimo įstaigų jam būtų neįveikiamas.

„Ne tik mes ir labai dauguma parduotuvių restoranų, kavinių, barų. Turėtų būti uždaryti. Ir mūsų senamiestis, kuris po truputėlį atsigauna, yra turizmo ir užsienio svečių traukos centras. Jis taptų nykus ir niekam neįdomus“, - sako vyno parduotuvės direktorius Renatas Žemaitis.

Verslininkai baiminasi naujojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos planų, kuriuose ketinama alkoholio prekybos licencijas išduoti tik parduotuvėms, įsikūrusioms ne arčiau kaip 200 m nuo mokyklų, darželių ir kitų ugdymo įstaigų.

„Viskas yra sulyginama į vieną, sustatoma į vieną eilutę. Ir buldozerio principu bandoma parodyti, kad mes esame, sakykim, labai artimi alkoholikams“, - aštriai kalba vyno parduotuvės direktorius.

Valdžios planai gąsdina ne tik pavienius smulkius verslininkus, bet ir juos vienijančias organizacijas. Į paniką puolantys verslininkai net sukūrė žemėlapį, kuriama pavaizduotas Vilniaus centras. Esą jei 200 metru spinduliu aplink kiekvieną švietimo įstaigą neliktų alkoholio prekybos vietų, sostinės Senamiestyje neva įsigaliotų sausasis įstatymas.

„Jei šitas įstatymas būtų priimtas toks, koks yra parašytas, tai tikrai Vilniaus senamiestyje nebeliktų. Nu nesakysiu, kad nė vieno baro, gal ten kokie 2 liktų“, - sako Legalaus verslo aljanso prezidentas Romas Apulskis.

Anot verslininkų, su problemomis susidurtų ne tik sostinė, bet ir mažesni miesteliai. Ten paprastai yra įsikūrusios bent kelios ugdymo įstaigos, o šalia jų vienintelė kaimiška parduotuvė. Smulkūs verslininkai tikina palaikantys valdžios norą kovoti su alkoholizmu, tačiau būdus siūlo kitus.

REKLAMA

„Šita kova pirmiausia turėtų remtis būtent socialinės gerovės kėlimu.  Žmonių pasitikėjimo ateitimi skatinimu ir visais šitais dalykais. Ir tai yra pagrindas“, - mano Įmonių asociacijos pirmininkas Eimutis Radžvila.

Arčiausiai verslininko Renato parduotuvės įsikūręs ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, kiek toliau – Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija. Šios mokyklos auklėtiniai ir administracija abejoja ar 200 metrų apsaugos zona išspręstų alkoholio vartojimo problemas.

Vyriausybė skuba gesinti įsiplieskusias verslininkų aistras. Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir premjero Sauliaus Skvernelio, pakeitimais siekiama ne barų, klubų ar restoranų uždarymo, o parduotuvių veiklos apribojimo.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-02-08 21:44:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuviai seniai bėgasi. O kita vertus, jei rinktis visuomenės gerbūvį ar kokio verslininko gerbūvį- žinoma, protingas rinksis visuomenės gerovę. Tai turi laiko kitokio verslo pamatus kloti. Arba emigruoti, arba kokiame fabrike dirbti kitam verslininkui, jei savo veiklos nesugalvoja. To betrūko, kad mes visi turime žiūrėti į kiekvieno verslininko gerbūvį. Lyg jie žiūrėtų į savo samdinių gerbūvį... Reikia licencijas branginti ir jas pirktis metams ar mėnesiui, reikia ir prekybos laiką riboti. Aš kaime tik alų palikčiau apyvartoje. Degtinės prieš šventes ir iš miesto gali parsivežti iš anksto planuojant. O per šventines dienas iš viso prekyba alkoholiu turi būti nutraukta. Apsirūpinti reikia prieš šventes, o ne švenčių metu lėkti pirkti.Neliks kaimuose parduotuvių? Na ir puiku. Duonos atveš autobusiukai, bus kitokiam verslui pelno daugiau. Vienus pakeis kiti. Nieko nėra nepakeičiamo ir kaimas neliks be duonos, cukraus, kruopų. Tokių dalykų turės ir be parduotuvės. Vienaip ar kitaip tvarka turi būti.
Atsakyti
0

g
geras
2017-02-08 22:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar pats taip krūtai sugalvojai - babekti?
Atsakyti
0

p
petras
2017-02-08 23:38:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškai teisingai, kas tie verslininkai Lietuvoje, jų gi mažuma, reikia juos išvis išnaikinti, ir kam čia tas vynas įdomus, KAS GERIA VYNĄ ? - keli inteligentai , todėl pirma vynines ir uždarykim. Mes juk įpratę dar nuo Sovietų laikų degtinyte mėgautis, o vyną gėrė tik aukštuomenė ..Pala bet jei vyno niekas negeria tai kam jas uždaryti? Bet aplamai paėmus man visi draudimai ir reguliavimai kelia priešiškumo jausmą. Tai jau dabar kontaktų paieškosiu kur iš kaimo geros ruginukės parsivežti, kad į valdžios "sveikatą" išgerčiau ,kol dar išvis neuždraudė... nes ne už tokius pokyčius balsavom. KAS ŠIENĄ RAVI ? - VALSTIEČIAI. Šiaip reikėtų pažvelgti giliau kas po tuo kovos su alkoholio deklaravimu slypi
Laikas dar aprodys... Man tai atrodo kad valdininkai čia ruošia sau naujas darbo vietas. Buvo Čekuolio laida per LRT , statistika tokia 2006 m viena valdininką išlaikė 121 gyventojas, 2016 metais vieną valdininką išlaiko 82 gyventojai ( tame tarpe seneliai ir vaikai, o jų dauguma, nes dirbantieji emigravo...) Tai va ministerijose etatus sumažins ir visi valdininkėliai perbėgs į naujai įkurtą valstybinę alkoholio prekybos įmonę, nes biudžetas skylėtas liepto galas jau čia pat. O kaip matom valstiečiai nusiteikią mums pareguliuoti gyvenimą, Karbauskis pasižiūri į Trumpą ir varo be ribų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų